18. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

18. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

18. Akbank  Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

18. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlecek olan “Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının finalist filmleri belli oldu. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 21 Mart - 31 Mart tarihleri arasında online olarak düzenlenecek olan Festival’in yarışma bölümlerine 68 ülkeden toplam 2.081 kısa film başvurdu.

“Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü”ne katılan eserler arasından 14 film ve “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” başvuruları arasından seçilen 14 film “En İyi Film Ödülü” için yarışmaya hak kazandı. Ayrıca bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan 20 yaş altı yönetmenlere yönelik açılan “Genç Bakışlar” yarışma bölümünde ise 13 film finalist olarak belirlendi.

 “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” Aday Filmler:

  1. The Right Words Yönetmen: Adrian Moyse Dullin (Fransa)
  2. In the Soil Yönetmen: Casper Kjeldsen (Danimarka)
  3. Trumpets in the Sky Yönetmen: Rakan Mayasi (Filistin, Lübnan, Fransa, Belçika)
  4. Bestia Yönetmen: Hugo Covarrubias (Şili)
  5. Dad’s Sneakers Yönetmen: Olha Zhurba (Ukrayna)
  6. August Sky Yönetmen: Jasmin Tenucci (Brezilya)
  7. Safe Yönetmen: Ian Barling (Amerika)
  8. The Beauty  Yönetmen: Beata Gårdeler (İsveç, Danimarka)
  9. Flowing Home Yönetmen: Sandra Desmazières (Fransa, Kanada)
  10.  Sideral Yönetmen: Carlos Segundo  (Brezilya, Fransa)
  11.  North Pole Yönetmen: Marija Apcevska (Makedonya, Sırbistan)
  12.  What We Don’t Know About Mariam Yönetmen: Morad Mostafa (Mısır)
  13.  Noir-Soleil Yönetmen: Marie Larrivé (Fransa)
  14.  Motorcyclist’s Happiness Won’t Fit Into His Suit Yönetmen: Gabriel Herrera (Meksika)

“Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü’’ Aday Filmler:

  1. Siz Biraz Uzak Kaldınız  Yönetmen: Elif Refiğ
  2. Stiletto Yönetmen: Can Merdan Doğan
  3. İkinci Gece Yönetmen: Ali Tansu Turhan
  4. Göl Kenarı Yönetmen: Aziz Alaca
  5. Plastik Rüya Yönetmen: Merve Bozcu
  6. Susam Yönetmen: Sami Morhayim
  7. Akıntı Yönetmen: Arda Ekşigil
  8. Buz İçin Çığlık Yönetmen: Emir Aytemür
  9. Cemile Yönetmen: Belkıs Bayrak
  10.  4 Gün 3 Gece Yönetmen: Enes Yurdaün
  11.  Kıyamette İyi Görünmeliyim Yönetmen: Ayçe Kartal
  12.  Soğuk Yönetmen: Adar Baran Değer
  13.  Fahriyem Yönetmen: Barış Özcan 
  14.  Benden Korkmana Gerek Yok Yönetmen: Recep Bozgöz

“Genç Bakışlar Bölümü’’ Aday Filmler:

  1. Umut  Yönetmen: Selin Aytar
  2. Şah Mat Yönetmen: Enes Akpınar
  3. Nasılsın? Yönetmen: Görkem Sönmez
  4. Hayalperest Yönetmen: İpek Karan
  5. Elveda Şekspir! Yönetmen: Ahmed Said Ağaoğlu
  6. Hayat Neden Biter? Yönetmen: Furkan Arslantaş
  7. Yansılar Yönetmen: Muhammet Yusuf Tüten
  8. Çeşme Yönetmen: İlayda İşeri
  9. Semper Eadem Yönetmen: Demir Demirbağ
  10.  Gün Işığı Yönetmen: Baturay Tunçat
  11.  Sessizlik Yönetmen: Yunus Emre Akkuş
  12.  Benlik (Ego) Yönetmen: Didem Kalaycı
  13.  Hiç Yönetmen: Yunus Emre Arıcı
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
13 MAY PZT
2

18:00

Seminer Sanat Koleksiyonerliği ve Varlık Yönetimi: Gelişimi ve Yeni Akımlar

Çevirimiçi Platform – Zoom

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

14 MAY SAL
4

13:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Okan Üniversitesi

19:00

Film Hava Tükeniyor

Akbank Sanat

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

20:30

Dans Rüzgarın Savurdukları

Akbank Sanat

15 MAY ÇAR
3

15:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Bitlis Eren Üniversitesi

16:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Mersin Üniversitesi

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

16 MAY PER
5

11:00

Seminer Monument Valley ve Florence Oyunları Tasarımı

Çevirimiçi Platform – Zoom

18:00

Seminer Farklı Yerlerde Alanını Korumak

Akbank Sanat

18:30

Seminer Teknoloji Felsefesi Sorunları: İnsan ve Makine Etkileşimi

Akbank Sanat

19:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Sabancı Üniversitesi

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

17 MAY CUM
2

11:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Işık Üniversitesi

18:00

Atölye Değişim İçin Oyunlar ve XR Teknolojileri

Akbank Sanat

18 MAY CMT
5

11:30

Çocuk Ne Olacağım Ben

Akbank Sanat

12:00

Çocuk Renkler ve Hayaller Atölyesi: Çanta Boyama (6 - 10 yaş)

Akbank Sanat

13:30

Çocuk Renkler ve Hayaller Atölyesi: Kupa Boyama (6 - 10 yaş)

Akbank Sanat

15:00

Atölye Oyun Tasarımına Kutu Oyunları Üzerinden Uygulamalı Bir Bakış

Akbank Sanat

15:00

Atölye Meyerhold Ve Biomekanik

Akbank Sanat

19 MAY PAZ
-
20 MAY PZT
3

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Medipol Üniversitesi

18:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Galatasaray Üniversitesi

19:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İnönü Üniversitesi

21 MAY SAL
3

13:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Yeditepe Üniversitesi

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Beykent Üniversitesi

19:00

Film Toldi

Akbank Sanat

22 MAY ÇAR
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İstanbul Üniversitesi

16:30

Atölye Nesneler, İhtiyaçlar ve Hileler (Yetişkin Atölyesi)

Akbank Sanat

23 MAY PER
3

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Marmara Üniversitesi

17:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Koç Üniversitesi

19:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İnönü Üniversitesi

24 MAY CUM
1

14:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Kadir Has Üniversitesi

25 MAY CMT
4

12:00

Çocuk Gördüğüm İstanbul Atölyesi (7 - 12 yaş)

Akbank Sanat

14:00

Çocuk Mahallem İstanbul Atölyesi (8 - 13 yaş)

Akbank Sanat

15:00

Atölye Anlatıda Fiziksel Olan

Akbank Sanat

16:00

Çocuk Desenler ve Tekrarlar Atölyesi: Mozaik (9 - 14 yaş)

Akbank Sanat

26 MAY PAZ
-
27 MAY PZT
-
28 MAY SAL
1

19:00

Film Macar Animasyon Kısa Film Seçkisi ve "Macar Animasyonunun 110. Yılı" Söyleşisi

Akbank Sanat

29 MAY ÇAR
2

13:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat STF

19:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

30 MAY PER
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Mardin Artuklu Üniversitesi GSF

19:00

Söyleşi Cazın Çağdaş Sınırları: Alternatif Sesler

Akbank Sanat

31 MAY CUM
-
01 HAZ CMT
-
02 HAZ PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun