Konser

Can Tutuğ & Aytaç Aydoğdu Duo

Konser
Can Tutuğ & Aytaç Aydoğdu Duo

Can Tutuğ

Zonguldak’ta doğdu. 2013’te İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi’nde Amy Salsgiver ile vibrafon çalıştı. Tony Miceli’den aldığı derslerle caz armonisi ve doğaçlaması üzerine yoğunlaştı. Trakya Akademi Oda Orkestrası’nda solist olarak çaldı. 2015 yılında kurduğu “The Cold Vibes” adlı caz grubuyla 22. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz yarışmasını kazanarak festivalin “Parklarda Caz” etkinliğinde yer aldı.

Sonraki yıllarda düzenlenen Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nde sahne almaya devam etti. 2017 yılında Indonesian Art And Culture Scholarship Guidance Projesi’ni kazanarak, Endonezya’da üç ay boyunca gamelan eğitimi görmeye hak kazandı.

Aynı yıl ‪30 Nisan Dünya Caz Günü’nde Thelonious Monk’un 100. doğum günü anısına Thelonious Monk bestelerinden oluşan bir repertuvarla halka açık konser verdi. Aynı zamanda elektronik midi mallet controller olan Xylosynth’in resmi artisti olan Tutuğ, son on yılda başta Türkiye'nin birçok şehri ve caz kulübü olmak üzere; Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde, çeşitli caz festivallerinde kendi bestelerini seslendirdi.

Aytaç Aydoğdu

Kırklareli'de doğdu. 14 yaşında TSK Bando Okulları Komutanlığı'nda trompet ile tanıştı. Klasik müzik ve trompet eğitimini bu okulda tamamladı. 2011 yılında Kara Kuvvetleri bünyesindeki tek bigband olan "Türkay" ile caz yolculuğu başladı. 2013 yılında 11. Eskişehir Amatör Caz Festivali, 13. Afyonkarahisar Caz Festivali ve 16. Uluslararası Ankara Caz Festivali'nde Türkay ile birlikte solo trompetçi olarak yer aldı. Yine aynı orkestrayla Bosna ve Kosova'da konserlerde bulundu.

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Caz Ana Sanat Dalı öğrencisi olup birçok bigband konserine katıldı. Eğitimini burada tamamladıktan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile birçok projede yer aldı. Zuhal Müzik'te trompet ve caz teorisi dersleri vermeye devam ediyor.

19 Haziran 2020 Cuma 20:00

Akbank Sanat Instagram

Tüm Program
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
08 AĞU PZT
-
09 AĞU SAL
-
10 AĞU ÇAR
-
11 AĞU PER
-
12 AĞU CUM
-
13 AĞU CMT
-
14 AĞU PAZ
-
15 AĞU PZT
1

Çevirimiçi Etkinlik Pera ve Galata’da Yahudi İzleri - Mois Gabay

Akbank Sanat

16 AĞU SAL
-
17 AĞU ÇAR
-
18 AĞU PER
-
19 AĞU CUM
-
20 AĞU CMT
-
21 AĞU PAZ
-
22 AĞU PZT
-
23 AĞU SAL
-
24 AĞU ÇAR
-
25 AĞU PER
-
26 AĞU CUM
-
27 AĞU CMT
-
28 AĞU PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun