Seminer

NFT’ler ve Kripto Sanat

Seminer
NFT’ler ve Kripto Sanat

NFT’LER VE KRİPTO SANAT

Moderatör: Cemil Şinasi Türün

Konuşmacılar: Gözde Mutluer, Orhan Sayın

Yakın zamanda ortaya çıkmış en heyecan verici gelişmelerden blokzincir teknolojisi ve bu teknolojinin yarattığı dönüşüm hali sanat dünyasında büyük yankılar uyandırdı. Sanatçılar ise bu ekosistemde üretmeye, keşfetmeye ve inşa etmeye devam ediyorlar. Kripto sanat eserlerinin, koleksiyonların, sergilemelerin, dijital sanat üretimini ne boyutta etkilediği ve yepyeni bir sanat piyasasına evrilen NFT’ler ve kripto sanatın sanatçılar için ne ifade ettiğini, NFT’lerin geleceğini ve sanatçılara ne gibi olasılıkların kapılarının aralandığını sanatçılar Gözde Mutluer ve Orhan Sayın’la konuşacak, kendi üretimleri üzerinden yaşadıkları eksileri ve artıları masaya yatıracağız.

Etkinlikler ücretsizdir. Katılım 120 kişi ile sınırlı olup etkinlik giriş davetiyeleri etkinlikten 1 saat öncesinden itibaren Akbank Sanat Danışma’dan temin edilebilecektir.


Cemil Şinasi Türün

Girişimci, eğitimci, yazar. Ülkemizde geçtiğimiz 20 yılda dijital para sistemleri, yerli 2D ve 3D bilgisayar oyunları ve daha pek çok ürün ve proje geliştirilmesinde etkin rol oynamıştır. 2008 yılı başında Silikon Vadisi ve ülkemizden yatırım alarak dünya çapındaki ilk 3D metaverse’lerden birini geliştiren start-up olan Yoğurt Teknolojilerini kurmuştur. Son 8 yıldır sadece blok zincir teknolojileri üzerine çalışmaktadır. 2017 yılından bu yana Bilgi ve Boğaziçi Üniversitesi’lerinde ve eğitim kurumlarında, devlet ve özel sektör kurumlarına blokzincir konusunda eğitimler vermektedir. Defterhane ve İncirLabs isimli iki blok zinciri girişiminin kurucularındandır.

Gözde Mutluer

Gözde Mutluer 1991; aktrist, video artist ve ressam. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi - Sinema Televizyon bölümünde öğrenim gördü. Yapıtlarında özellikle insan duygu ve ifadelerini yansıtma aracı olarak gördüğü bakışlar ve tekinsiz göz temaslarına odaklanır. 2021'de bağımsız kültür sanat platformu Disyon'u kurdu ve o zamandan beri platformun küratörlüğünü yapıyor.

Orhan Sayın

Cream Studio'nun direktörü ve kurucu ortağı Orhan Sayın, dijital sanatlar, deneyim tasarımı, AI projeleri ve son zamanlarda ağırlıkla 3D baskı alanlarında çalışan multidisipliner bir sanatçıdır.


Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
13 MAR PZT
1

18:00

Seminer Sanat Arşivleri İle Araştırma Yöntemlerine Bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

14 MAR SAL
-
15 MAR ÇAR
1

18:30

Seminer "Kula" Oyunu: İstanbul Sefarad Yahudilerinin Ortak Geçmişinin Solan Hatırası

Akbank Sanat

16 MAR PER
-
17 MAR CUM
-
18 MAR CMT
1

15:00

Atölye Yönetmenin Yaratımı

Akbank Sanat

19 MAR PAZ
-
20 MAR PZT
1

18:00

Seminer Sanat Piyasasının Eğilimleri, Gelişimi ve Günümüz Dünyasındaki Konumu

Çevirimiçi Platform – Zoom

21 MAR SAL
-
22 MAR ÇAR
1

18:30

Seminer KADININ EVRENSEL HAKLARI

Akbank Sanat - Çok Amaçlı Salon

23 MAR PER
-
24 MAR CUM
-
25 MAR CMT
1

15:00

Atölye Nur Sürer İle Oyuncunun Yolculuğu ve Meslek Etiği Üzerine

Akbank Sanat

26 MAR PAZ
-
27 MAR PZT
-
28 MAR SAL
-
29 MAR ÇAR
-
30 MAR PER
-
31 MAR CUM
1

18:30

Seminer Geleceğin Tasarımı

Akbank Sanat

01 NİS CMT
1

15:00

Atölye Oyun Yaratımı: Yazı Masasında 3 Saat

Akbank Sanat

02 NİS PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun