Seminer

Salt’ta Araştıranlar: Programlar, Kaynaklar Ve Erişim - Sezin Romi

Seminer
Salt’ta Araştıranlar: Programlar, Kaynaklar Ve Erişim - Sezin Romi

Konuşmacı: Sezin Romi

Sezin Romi, SALT’ın düzenlediği “SALT’ta Araştıranlar” sunum serisinden başlığını alan seminerde SALT Araştırma’nın tasarım ve oluşum sürecinin yanı sıra arşiv ve yayın koleksiyonu ile bunlardan nasıl yararlanıldığına odaklanacak. Kurumun yürüttüğü seçili araştırma projeleri ve programlar üzerinden araştırma yöntemlerine, arşivlere erişimin sanat tarihi yazımındaki kritik önemine değinecek.

Sezin Romi Hakkında

Sezin Romi, SALT’ın Kütüphane ve Arşiv Yönetmenidir. SALT Araştırma’daki kütüphane çalışmalarının yanı sıra sanat arşivlerinin araştırma ve erişime açılması için gerekli süreçleri yürütmektedir. SALT’ın Türkiye sanat araştırmaları kapsamında gerçekleştirdiği çeşitli projelerde çalışan Romi, bu projelerin araştırma ve görselleştirmesinde yer aldı: O zamanlar konuşuyorduk (2012-2013), İngiltere’den Sevgilerle, İsmail Saray (2014-2015) ve İdealist Mektep, Üretken Atölye (2018-2019). Aralarında O zamanlar konuşuyorduk (2013), İpek Duben Yazı ve Söyleşileri 1978-2010 (2016) ile Mütevazı Bir Miras - Nilgün Özayten Kitabı‘nın(2013) bulunduğu e-yayınları yayıma hazırlayan Romi, İsmal Saray (2018) kitabının eş editörüdür.

SALT Hakkında

SALT, kâr amacı gütmeyen bir kültür kurumudur. İstanbul ve Ankara’da araştırma temelli, kamuya açık sergi, yayın ve web projeleri ile film gösterimi, performans, konuşma, söyleşi, panel, konferans, atölye ve kent turları gibi programlar gerçekleştirir. Bugünün koşullarında kritik önem taşıyan konuların deneysel yaklaşımlar ve ulusötesi içeriklerle işlenmesine değer verir. Görsel pratikler, yapılı çevre, sosyal yaşam ve ekonomik tarihe dair bilgi alanlarını harmanlayarak çeşitli disiplinlerin kesişmelerinden yeni ve kapsamlı tartışmalar açmayı amaçlar.

SALT Araştırma Hakkında

SALT Araştırma, görsel pratikler, yapılı çevre, sosyal yaşam ve ekonomik tarih konuları ağırlıklı ihtisas kütüphanesi ile fiziki ve dijital belge ve kaynaklardan oluşan arşivini kullanıcıların erişimine sunar. SALT Galata’daki SALT Araştırma mekânlarında incelenen yayın koleksiyonu ile çevrimiçi erişime açık arşiv koleksiyonları saltresearch.org üzerinden aranabilir.

1 Temmuz 2021 Perşembe 18:00

zoom

Tüm Program
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
06 EYL PZT
-
07 EYL SAL
-
08 EYL ÇAR
-
09 EYL PER
-
10 EYL CUM
-
11 EYL CMT
-
12 EYL PAZ
-
13 EYL PZT
-
14 EYL SAL
-
15 EYL ÇAR
-
16 EYL PER
-
17 EYL CUM
-
18 EYL CMT
-
19 EYL PAZ
-
20 EYL PZT
-
21 EYL SAL
-
22 EYL ÇAR
-
23 EYL PER
-
24 EYL CUM
-
25 EYL CMT
-
26 EYL PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun