Konser

Sanat Deliorman & Her Jazz Bros

Konser
Sanat Deliorman & Her Jazz Bros

Akbank Sanat Evin Caz Hali konserlerinde, 5 Haziran 2020 Cuma, saat: 20.00’de Akbank Sanat Instagram sayfasında, caz vokalisti Sanat Deliorman’ın performansı izlenebilecek. Sanat Deliorman, piyanist Baturay Yarkın ve kontrbasçı Enver Muhamedi’nin önceden yapmış olduğu kayıtlar üzerine solo vokal performans sergileyecek.

Sanat Deliorman – vokal

Caz söylemeye 2003’te, çevirmenlik okuduğu Boğaziçi Üniversitesi’nin a cappella caz korosunda başlayan Sanat Deliorman caz vokal yarışmalarında dereceler toplamış, 2010’da İKSV Caz Festivali’ne genç yetenek olarak davet edilmiştir. Özellikle güçlü sesi ve tiyatral yorumuyla akıllarda kalan Deliorman, 2012’den beri Nardis Jazz Club ve CRR Konser Salonu başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Antalya, Bodrum, Marmaris ve Balkanlar’ın bilinen sahnelerinde konserler vermektedir. Ayrıca 2017 yazında Güney Polonya Wojanów’da düzenlenen New York Jazz Masters Workshop’ına burslu olarak kabul edilmiş, burada Aaron Goldberg, Judy Niemack, Kendrick Scott, Matt Penman, Greg Osby ve Mike Moreno ile çalışma imkânı bulmuştur. Bugüne dek Sanat Deliorman & Her Jazz Bros, From Poland with Love, Konuşan Gitarlar, Jazz Sisters ve Ukulele Jazz gibi projelere imza atan Deliorman, şu aralar kendi Türkçe caz, tango ve pop bestelerini albümleştirme çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel yaşamının diğer cephesinde festival program editörü, seslendirme sanatçısı ve grafik tasarımcı olarak aktif olan Deliorman, aynı zamanda her salı akşamı Açık Radyo’da “Dünyanın Cazı” programını hazırlayıp sunmakta, konuklu programlarıyla hem yerli hem yabancı sanatçıların yeni çalışmalarını desteklemekte, bir yandan da jazzdergisi.com’da yorum yazıları kaleme almaktadır.

Baturay Yarkın - piyano

1991 İstanbul doğumlu Baturay Yarkın İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Piyano Bölümü’nde Meral Yapalı’nın öğrencisi oldu. 2004 Bitola “Avrupa Genç Piyanistler Yarışması’nda üçüncülük elde etti. “2013 Türk-Çin Yılı” kapsamında yapılan kültürel etkinlikler çerçevesinde, Çin’de Yarkın Türk Ritm Grubu ile Kültür Bakanlığı Senfoni Orkestrası’na eşlik etti. Erasmus değişim programıyla Codarts’a gittiği dönemde Leo Vervelde’nin kurduğu tango orkestrası OTRA ile Hollanda’nın birçok konser salonunda, Arjantin tangoları icra etti. 2016’da CRR’de gerçekleşen “Louis Armstrong’dan, Astor Piazzolla’ya Yeni Yıl Konseri” kapsamında sahneye çıktı. 2017’de “Tangesta” grubu ile Arjantin tangolarını kaydettiği Tangueros de Estambul albümü raflarda yerini aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi Caz Sertifika Bölümü’nde burslu olarak okuyan Yarkın, 2014’te İstanbul Caz Festivali’ne triosuyla katılarak Genç Caz sahnesinde takdir topladı. 2014 Puławy Caz, 2015 New York Caz ve 2016 Eric Alexander, Greg Ozby ve Barry Harris atölyelerine katıldı. Yo-Yo Ma’nın kurduğu Silk Road Ensemble’ın düzenlediği 3. Global Musician Workshop (GMW)’u burslu kazanarak Indianapolis’teki atölyede Sandeep Das ve Shane Shanahan gibi isimlerle çalıştı. Sonraki yıllar tekrar eden workshoplar’da konserler verdi ve eğitmenlik yaptı. Şu anda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz Bölümü’nde öğretim görevlisi olan sanatçı, bugüne dek Su, One, Blue Love ve Anadolu’nun Renkleri adlı dört albüme imza attı. Anadolu’nun Renkleri projesinde klasik kemençe sanatçısı kız kardeşi Nağme Yarkın ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanında konserler gerçekleştirdi.

Enver Muhamedi – kontrbas

Enver Muhamedi 1994 yılında Kosovo’da doğdu. 6 yaşında, Mitrovica’daki ilkokulda klasik gitar çalarak başladığı müzik hayatına, lisede değişik şehirlerde klasik müzik konserleri çalarak ve resitaller vererek devam etti. Lisede klasik gitarın yanı sıra, kontrbas çalmaya başladı ve klasik müzik orkestralarına katıldı. Kosova ve Arnavutluk’ta yerel gruplarla caz ve rock projelerinde yer aldı. Daha sonra, ülkesinde Rock School Mitrovica, Hollanda’da Fontys Tilburg ve Türkiye İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde müzik öğrenimini sürdürdü.

Önder Focan, Ayşe Tütüncü, Baturay Yarkın Trio, Agron Peni Flamenco, Evrencan Gündüz gibi isimlerin albüm kayıtlarında yer alan Muhamedi, ayrıca Zürih, Friburg, Bern, Luzern, Basel, Tilburg, Breda, Lviv ve Utrecht gibi şehirlerde birçok konser verdi; İstanbul Caz, Leopolis Caz, Tiran Caz, Priştina Caz, Leskovac Film ve Akbank Caz Festivallerinde yer aldı.

Enver Muhamedi en son olarak, 2020 Ocak ayında memleketi Kosova’ya ithaf ettiği, ilk albüm çalışması Letter to K’yı cazseverlerle buluşturdu.

5 Haziran 2020 Cuma 20:00

Akbank Sanat Instagram

Tüm Program
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
28 KAS PZT
-
29 KAS SAL
-
30 KAS ÇAR
1

18:30

Seminer Tasarım Hayatın Neresinde?

Akbank Sanat

01 ARA PER
-
02 ARA CUM
-
03 ARA CMT
2

13:00

Çocuk Kiwi ve Strit Animasyon Filmleri

Akbank Sanat

15:00

Çocuk Kevin Spencer ile Sihirbazlık Gösterisi

Akbank Sanat

04 ARA PAZ
-
05 ARA PZT
-
06 ARA SAL
-
07 ARA ÇAR
1

18:30

Söyleşi Dijital Sezgiler SergisiKonuşma Serisi 1

Akbank Sanat

08 ARA PER
1

18:30

Seminer Tarihsel Ontoloji Olarak Kritik - Ferda Keskin

Akbank Sanat

09 ARA CUM
1

13:00

Çocuk Beceriksiz Kralın Öyküsü - Çocuk Tiyatrosu

Akbank Sanat

10 ARA CMT
2

12:00

Çocuk Gizli Hazine

Akbank Sanat

15:00

Çocuk Aridu - İnteraktif Çocuk Oyunu

Akbank Sanat

11 ARA PAZ
-
12 ARA PZT
-
13 ARA SAL
-
14 ARA ÇAR
-
15 ARA PER
-
16 ARA CUM
-
17 ARA CMT
1

15:00

Tiyatro Peter Pan ve Varolmayan Ülke

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

18 ARA PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun