Çevirimiçi Etkinlik

Zorunlu Sosyal Mesafe Döneminde, Tasarım, Küratörlük ve sanatsal
ve Performans Sanatı Francesco Kiàis

Çevirimiçi Etkinlik
Zorunlu Sosyal Mesafe Döneminde, Tasarım, Küratörlük ve sanatsal ve Performans Sanatı Francesco Kiàis

Modern ve çağdaş dönemde, sanat simgesel ufkunu giderek genişletti, ve toplumlar ve kültürleri aşarak, gitgide büyüyen izleyici kitlesi ile evrensel bir fenomene dönüştü. Pandemi ile su yüzüne çıkan Sosyal mesafe dönemi sanatın sosyal, kültür ve disiplinler arası toplanma alanı sunduğu bir zamanda geliyor.  Sanal ortamda gerçekleşecek bu seminerde, sosyal mesafe sürecinde, küratöryel anlamda performans sanatını kurgulamanın ve yürürlüğe koymanın nasıl mümkün olduğuna değineceğim.

Tek seminere katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Tek seminere katılım şartlarını öğrenmek için: apply@curatingcontemporaryart.org

Francesco Kiais Hakkında

İtalyan sanatçı, bağımsız sanat yazarı ve küratör Francesco Kiàis şu anda Atina'da yaşıyor. G.A.P. girişiminin kurucusu ve yöneticisi. – ‘Gathering Around Performance’, Venedik Uluslararası Performans Sanatı Haftası'nın yardımcı küratörü ve Korfu Üniversitesi, InArts Lab, Görsel-İşitsel Sanatlar Bölümü Bilimsel İş birliği Uzmanı. Sanatsal faaliyetine paralel olarak, çeşitli üniversiteler ve diğer uluslararası düzeydeki kurumlar tarafından konferanslar vermek, Performans Sanatı üzerine yuvarlak masa toplantılarına liderlik etmek ve kendi sanatsal araştırmalarını sürdürmek üzere Avrupa'ya ve dışına davet edildi. Ayrıca Body and Citizenship (Athens School of Fine Arts), Transient Bodies (Open Space Contemporary and Open Dialogue Istanbul), Along and through - Paris Summer Academy (Micadanse ve Oriane Theatre) gibi performans sanatına odaklanan farklı eğitim programları için atölye çalışmalarına da öncülük etti.  ‘The Marathon - Performance Art Workshop'ta (Berlin, Atina, Lefkoşa, Edmonton) bir kolaylaştırıcı olarak ya da şu anda Performans için bir öğretim görevlisi olarak (Batı Makedonya Üniversitesi) veya Devlet Çağdaş Sanat Müzesi'nin ev sahipliğini yaptığı proje için katılımının yanı sıra Selanik'te, Platformance’da yer aldı.

8 Mart 2021 Pazartesi 18:00

zoom

Tüm Program
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
06 EYL PZT
-
07 EYL SAL
-
08 EYL ÇAR
-
09 EYL PER
-
10 EYL CUM
-
11 EYL CMT
-
12 EYL PAZ
-
13 EYL PZT
-
14 EYL SAL
-
15 EYL ÇAR
-
16 EYL PER
-
17 EYL CUM
-
18 EYL CMT
-
19 EYL PAZ
-
20 EYL PZT
-
21 EYL SAL
-
22 EYL ÇAR
-
23 EYL PER
-
24 EYL CUM
-
25 EYL CMT
-
26 EYL PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun