Anuş

Anuş

Anuş

Türkiye / Kurmaca / 17' / 4K / Renkli / 2020

Küçük bir kız çocuğu olan Anuş, abisinin düğünü için kendilerinden çok uzak bir köyde yaşayan teyzesinden gelinlik ödünç almaya gider.

Yönetmen: Deniz Telek
Senaryo: Deniz Telek
Görüntü Yönetmeni: Emre Pekçakır
Yapımcı: Rabia Kip
Müzik: Hasmik Harutyunyan
Kurgu: Doruk Kaya
Ses: Yalın Özgencil
Oyuncular: Kübra Kip, Buse Yıldırım, Sercan Özinan, Ekin Aksu, Hasan Ali Yıldırım

Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden Lisans, Yüksek Lisans ve Marmara Üniversitesi Sinema Bilim Dalı'ndan doktora dereceleri ile mezun oldu. İlk kısa filmi “Gümüş” ile 38. İstanbul Film Festivali FİPRESCİ ödülü başta olmak üzere, birçok uluslararası ve ulusal festivalden ödül ile döndü.

Filmografi

Anuş 2020, Gümüş 2018, Tractatus 2018

Katıldığı Festivaller

Anuş: 26.Film Festival Della Lessinia, Dostluk Kısa Film Festivali, İzmir Kısa Film Festivali
Gümüş: 24.Sarajevo Film Festivali, 14.Monterrey Film Festivali, 33.Fifak Film Festivali, 26.Adana Film Festivali, 6.Boğaziçi Film Festivali, 10.Lobo Fest, Festival International de cinema Brasil, 9.Start Short Film Festival, 29.İstanbul Uluslararası Kısa Film Yarışması, 10.Artfools: International Film Festival of Larissa, 33.Fribourg International Film Festival, 25.International Regensburg Short Film Week, 60.Brno16 Film Festivali

Ödüller

Gümüş: Fipresci Ödülü - 38. İstanbul Film Festivali, Uluslararası En İyi Kısa Film - 19. Festival Internacional De Cortometrajes Cine A La Calle, Uluslararası En İyi Kısa Film - 4. Alpavirama Asian Short and Documentary Film Festival, Jüri Özel Ödülü / En İyi Yönetmen - 2. Ravac International Film Festival, Ulusal En İyi Üçüncü Film - 19. İzmir Kısa Film Festivali, Özel Ödül - 1. Uluslararası Dostluk Film Festivali, Uluslararası En İyi Kısa Film - 1. Malaga 4K Film Festival

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
26 EYL PZT
-
27 EYL SAL
1

19:00

Konser Emma Rawicz

Akbank Sanat

28 EYL ÇAR
3

19:00

Konser Dans Dans

Akbank Sanat

20:00

Konser Sedef Erçetin Quartet

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi

22:00

Konser Burhan Öçal & Istanbul Jazz Ensemble

Dada Salon Kabarett

29 EYL PER
2

19:00

Konser Júlio Resende Fado Jazz Ensemble

Akbank Sanat

21:30

Konser Wonju Lee Quintet

Nardis Jazz Club

30 EYL CUM
4

18:30

Konser Sercan Debelec Quintet

CoBAC Workspace Terrace Garden

19:00

Konser Eda AND “Istanbulisation”

Akbank Sanat

21:30

Konser Aga B

Babylon

21:30

Konser Dilek Sert Erdoğan “Zamansız Şarkılar”

Gregor by The Badau

01 EKİ CMT
6

11:00

Atölye Atölye: Şehir Bize Ne Söyler?Çılgın bir İstanbul’un Ritmi Orkestrası

Akbank Sanat

15:00

Söyleşi Söyleşi: Yeni Medya Çağında Görsel ve İşitsel Deneyimler

HOOD Base

17:00

Konser Nihal Saruhanlı feat. Barış Demirel

HOOD Base

18:00

Konser “Maffy’nin Cazı”: Maffy Falay Tribute Band

Akbank Sanat

18:30

Konser Rana Bulut & Efe Erdem

Alan Kadıköy Amfi Tiyatro

20:30

Konser Çağıl Kaya “Kaygılar Sahnesi”

Alan Kadıköy

02 EKİ PAZ
4

11:00

Konser Can Tutuğ

YENİKÖY PANAYİA RUM ORTODOKS KİLİSESİ AVLUSU

15:00

Söyleşi Dinleme Kulübü "Şehrin sokaklarında yürürken dinleyeceğin bir parça"

POSTANE İSTANBUL

18:00

Konser Kamucan Yalçın Duo

POSTANE İSTANBUL

19:00

Konser Fatih Erkoç Jazz Project

Bizim Tepe, Tepe Majeur

03 EKİ PZT
-
04 EKİ SAL
3

19:00

Konser HÜM

Akbank Sanat

21:00

Konser İmer Demirer Quartet feat. Ayşe Gencer & Sibel Köse

The Badau Akasya

21:30

Konser Mehmet Uluğ Gecesi: Volkan Öktem #7

Babylon

05 EKİ ÇAR
2

21:30

Konser Ofer Mizrahi Trio

Babylon

22:00

Konser Efe Demiral Trio feat. Eren Turgut & Mert Can Bilgin "Kolaj"

Bova

06 EKİ PER
2

20:30

Konser Abdullah Ibrahim (Solo Piyano)

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi

21:30

Konser Portico Quartet

Babylon

07 EKİ CUM
3

18:30

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Akbank Sanat

20:30

Konser Gonzalo Rubalcaba & Aymée Nuviola

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

21:30

Konser Tenderlonious

Babylon

08 EKİ CMT
6

11:00

Atölye Atölye: Şehir Bize Ne Söyler?Çılgın bir İstanbul’un Sıra Dışı Sesleri Orkestrası

İstanbul Oyuncak Müzesi

15:00

Söyleşi Söyleşi: ​​Zamanın unuttuğu isimler

DECOLLAGE ART SPACE

18:30

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Akbank Sanat

20:00

Söyleşi Dur! Dinle!: Japonya'da Caz ve Jazzu Kissa

OUTRO RECORD STORE

20:30

Konser RAVI COLTRANE Cosmic Music

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

21:30

Konser Emma-Jean Thackray

Babylon

09 EKİ PAZ
2

15:00

Söyleşi Söyleşi: Antik Çağda Kadın ve Müzik

Zuhal Müzik Kanyon

20:30

Konser Oded Tzur Quartet

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

10 EKİ PZT
-
11 EKİ SAL
-
12 EKİ ÇAR
-
13 EKİ PER
-
14 EKİ CUM
1

18:30

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Akbank Sanat

15 EKİ CMT
2

Çevirimiçi Etkinlik Beyoğlu ve Levantenler - Rinaldo Marmara

Akbank Sanat

18:30

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Akbank Sanat

16 EKİ PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun