Aries

Aries

Aries

Yönetmen: Dila Bulut
Senaryo: Dila Bulut
Görüntü Yönetmeni: Burak Kanbir
Yapımcı: Dila Bulut
Müzik: Ajda Pekkan, Tan Guner
Kurgu: Dila Bulut
Ses: Yalin Özgencil
Oyuncular: Leyla Feray, Melisa Tapan, Kivanc Kasabali, Onur Gokhan Gokcek, Saim Karakale

Türkiye / Kurmaca / 14' / HD / Renkli / 2019

Leyla, kendini erkek arkadaşının gözünden tanımlayan, erkeklerin dünyasına uyum sağlamaya çalışan bir kadındır. Erkek arkadaşının uyguladığı birkaç psikolojik şiddetin ardından, kendini dışlanmış hisseder ve baskıya daha fazla dayanamaz. Bir gün Özgür isimli bir “drag queen” ile tanışır ve gece boyunca onu takip eder. Özgür, başkaları tarafından yargılanma korkusunun üstesinden gelebilmesi için Leyla’ya yardımcı olur. Bu dostluk, giderek Leyla’nın kabuğunu kırdığı bir yolculuğa dönüşür.

Özgeçmiş

Dila Bulut 1992 yılında İstanbul’da doğdu. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi Hukuk Bölümünden mezun oldu ve 2016 yılında avukatlığa başladı. Türkiye Barolar Birliği’ne kayıt olduktan sonra çocukluk hayali olan sinema üzerine eğitim almak için New York’a gitti. 2018 yılında New York Film Academy’den mezun oldu ve “Aries” isimli ilk kısa filmini yönetti. Şu sıralar ikinci kısa film projesi olan Mirrorman üzerine çalışmaktadır.

Filmografi

Aries 2019, Mirrorman 2019, Unplugged 2019

Katıldığı Festivaller

Aries: 10th Balkans Beyond Borders Short Film Festival, 5. Västerås Filmfestival, 2nd Linz International Short Film Festival, Seattle Turkish Film Festival, Vancouver Turkish Film Festival, 20th International Izmir Short Film Festival, 5th Marmaris International Short Film Festival, Beirut International Film Festival

İletişim: bulutt.dila@gmail.com

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
23 MAR PZT
-
24 MAR SAL
-
25 MAR ÇAR
-
26 MAR PER
-
27 MAR CUM
-
28 MAR CMT
-
29 MAR PAZ
-
30 MAR PZT
-
31 MAR SAL
-
01 NİS ÇAR
1

19:00

Konser Çağrı Sertel

Akbank Sanat Instagram

02 NİS PER
-
03 NİS CUM
1

19:00

Konser Barış Demirel & Efe Demiral

Akbank Sanat Instagram

04 NİS CMT
-
05 NİS PAZ
-
06 NİS PZT
-
07 NİS SAL
-
08 NİS ÇAR
-
09 NİS PER
-
10 NİS CUM
1

19:00

Konser Alp Ersönmez

Akbank Sanat Instagram

11 NİS CMT
-
12 NİS PAZ
-

16.Akbank Kısa Film Festivali’nin halka açık tüm gösterimleri ve etkinlikleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. 16. Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışmalı bölümleri ise, jüri üyelerinin değerlendirilmeleri sonucunda gerçekleştirilecektir. Ödül kazanan sanatçılar önümüzdeki günlerde açıklanacak ve ödüller sahiplerine ulaştırılacaktır.

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun