Bir Nehir Gibi

Bir Nehir Gibi

Bir Nehir Gibi

Fransa, Kanada / Animasyon / 15' / HD / Renkli / 2021

İki kız kardeş, Kuzey ve Güney Vietnam arasındaki savaşta ayrı düşerler.

Yönetmen: Sandra Desmazières
Senaryo: Sandra Desmazières
Görüntü Yönetmeni: Sandra Desmazières
Yapımcı: Dora Benousilio, Julie Roy
Müzik: Manuel Merlot
Kurgu: Guerric Catala
Ses: Cyril Holtz
Animasyon: Sandra Desmazières, Jing Wang, Janet Perlman, Keyu Chen
Oyuncular: Sarah Martins, Linh-Dan Pham

Özgeçmiş

Sandra Desmazieres 1978’de doğdu. Her ikisi de Paris’te bulunan Duperre Uygulamalı Sanatlar Yüksek Okulu ve Dekorasyon Sanatları Okulu mezunudur. Mezuniyet filmi Sans Queue Ni Tetee, 2003’te Altın Küre En İyi Animasyon Film Ödülü’nü kazandı.

Filmografi

The tea of forgetfullness 2007

Bao 2011

Katıldığı Festivaller

Flowing Home. Among others: Icona Film Festival, Greece 2021 Grand OFF Independent Short Film Awards, Poland 2021 Goa Short Film Festival, India 2021 Animateka, Best of the World, Slovenia 2021 Tofuzi International Film Festival, Georgia 2021 Feinaki Beijing Animation week 2021, China 2021 The KuanDu International Animation Festival (KDIAF), Taiwan 2021 Vancouver International Film Festival, Canada 2021 FIN Atlantic International Film Festival, Canada 2021 Animasyros, Greece 2021

Ödüller

FLOWING HOME Award for creativity and artistic expression “Minister For Foreign Affairs” au New Chitose Airport Animation Festival, Japan 2021 Second best Film at Diaspora International Film Festival, Turkey 2021 Best Animation, L.A Short film fest 2021 Jury Special Award Short of the Year 2021 – Spain

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
18 EYL PZT
-
19 EYL SAL
-
20 EYL ÇAR
-
21 EYL PER
1

18:30

Söyleşi Akbank 41. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi Sergi Konuşmaları: "Spinoza'ya Saygı"

Akbank Sanat

22 EYL CUM
-
23 EYL CMT
1

20:30

Konser Mercan Dede Live DJ Set with Secret Tribe

Müze Gazhane

24 EYL PAZ
3

11:00

Konser Yarkın Duo (Nağme Yarkın & Baturay Yarkın)

Sakıp Sabancı Müzesi

14:00

Söyleşi fugamundi x Mert Pekduraner Caz Dinleme Kulübü

Bant Mag. Havuz / Bina

19:00

Atölye Jazz-hop Junction: Da Poet ile Beatmaking Atölyesi

Kolektif House Moda

25 EYL PZT
1

21:00

Konser Al Di Meola

AKM Tiyatro Salonu

26 EYL SAL
2

19:00

Konser Kâmil Özler Trio & Yasemin Özler

Akbank Sanat

20:00

Konser Sub-Rehavi

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi

27 EYL ÇAR
4

19:00

Konser Yumi Ito

Akbank Sanat

20:00

Konser Neşet Ruacan, Cem Tuncer, Yarkın Tuncer

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi

20:30

Konser Mert Pekduraner

Çevre Tiyatrosu / Semaver Kumpanya

22:00

Konser KAM x Yasemin Mori

Bova

28 EYL PER
1

21:00

Konser All Night Jazz: BOSQ, Zeynep Erbay, Recep Şencan

Frankhan

29 EYL CUM
2

20:30

Konser Terence Blanchard featuring the E-Collective with Turtle Island Quartet

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

22:00

Konser Ayyuka

Babylon

30 EYL CMT
6

11:00

Atölye Çılgın Çocuk Orkestrası

Akbank Sanat

16:00

Söyleşi Türkiye Caz Ağı Paneli: Müzik Yoluyla Mekânı Kavramak

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi

19:00

Konser Hend

North Studio

20:00

Söyleşi Caz'ın Kıtaları

Outro Record Store

22:00

Konser Gabi Hartmann

Babylon

22:00

Konser LoftCaz Plak Seçkisi

Outro Record Store

01 EKİ PAZ
2

18:30

Konser İdil Naz Dönmez & Rüzgar Yıldırım

Alan Kadıköy Amfi Tiyatro

20:30

Konser Ozan Musluoğlu Quartet ft. Kerem Görsev

Alan Kadıköy

02 EKİ PZT
1

20:30

Konser Lakecia Benjamin “Phoenix”

Ses Tiyatrosu

03 EKİ SAL
3

19:00

Konser Wayne Shorter Anısına

Akbank Sanat

20:00

Konser Şevket Akıncı, Mehmet Korkmaz, İlhami Tunç Gençer

Arter

20:30

Konser Sissoko / Segal / Parisien / Peirani “Les Egarés”

Cemal Reşit Rey Konser Salonu

04 EKİ ÇAR
4

18:30

Konser Onur Çalışkan

CoBAC Workspace Terrace Garden

19:00

Konser Zoe Rahman Trio "Colour of Sound"

Akbank Sanat

21:30

Konser Immanuel Wilkins Trio

Babylon

21:30

Konser Tribute to Ella & Louis

Nardis Jazz Club

05 EKİ PER
2

19:00

Konser Bulut Gülen “Bosphorus Train”

Akbank Sanat

21:30

Konser Hidden Orchestra

Babylon

06 EKİ CUM
2

20:30

Konser Ladies and New Standards

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

22:00

Konser Mehmet Uluğ Gecesi: İlhan Erşahin & Friends

Babylon

07 EKİ CMT
4

11:00

Atölye Çılgın Çocuk Orkestrası

Akbank Sanat

15:00

Söyleşi Afro-Cuban Jazz: Tarihi ve Bugünü

Akbank Sanat

20:30

Konser Tord Gustavsen Trio

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

22:00

Konser Erik Truffaz "Rollin’ & Clap!"

Babylon

08 EKİ PAZ
3

11:30

Konser Cazlı Brunch

Serenita, SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Lokali

16:00

Konser Alara Tütüncü Duo

MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi

19:00

Konser Seçil Akmirza & Alp Ersönmez Band

Bizim Tepe

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun