Plastik Rüya

Plastik Rüya

Plastik Rüya

Türkiye / Kurmaca / 20' / HD / Renkli / 2021

37 yaşındaki Belma doktorunun ısrarı üzerine botoks yaptırır, ancak kendini hiç beklemediği bir kabusun içinde bulur.

Yönetmen: Merve Bozcu
Senaryo: Merve Bozcu
Görüntü Yönetmeni: Kağan Kerimoğlu
Yapımcı: Aycan Aluçlu
Müzik: Batuhan Yalaz
Kurgu: Hande Yıldırımer, Merve Bozcu
Ses: Kerem Aktaş, Mehmet Arif Cengiz, Şakir Öztürk
Oyuncular: Nihal Yalçın, Salih Bademci, Tuğrul Tülek, Can Sertaç Adalıer

Özgeçmiş

İTÜ Gemi İnşaatı Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Kadir Has Üniversitesi’nde Sinema yüksek lisansını ve Galata Fotoğrafhanesi Belgesel Fotoğrafçılık eğitimlerini tamamladı. 2017 yılında Türkiyeli yönetmen kadınların set deneyimlerini paylaştıkları, Onun Filmi isimli uzun metraj belgesel filmini bitirdi. Suvi Andrea Helminen'in Connections - No One is an Island belgeselinde eş yönetmenlik yaptı.

Filmografi

Plastik Rüya / 2021

Gaia Project / 2021

Connections - No One Is an Island / 2021

Onun Fi̇lmi̇ / 2017

İlk Hasat / 2014

Katıldığı Festivaller

Connections - No One is an Island / 2021 / CPH:DOX Documentary Film Festival

Onun Filmi / 2017 / Adana Film Festivali

/ 2018 / İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Yarışması

/ 2018 / İzmir Kadın Filmleri Festivali

/ 2018 / Indian World Film Festival

/ 2018 / Houston Turkish Film Festival

/ 2018 / Sinopale Film Festivali

İlk Hasat / 2015 / İstanbul Çevre Kısa Film Festivali 

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
19 EYL PZT
-
20 EYL SAL
1

16:00

Atölye Embodied Improvisation – Atölye Çalışması

Akbank Sanat

21 EYL ÇAR
1

16:00

Atölye Space Dance Workshop

Akbank Sanat

22 EYL PER
-
23 EYL CUM
-
24 EYL CMT
3

11:00

Atölye Atölye: Şehir Bize Ne Söyler?Çılgın bir İstanbul’un Besteleri Orkestrası

Akbank Sanat

15:00

Tiyatro Peter Pan ve Varolmayan Ülke

Zorlu PSM, Drama Sahnesi

20:45

Konser Alp Ersönmez “Cereyanlı”

Müze Gazhane

25 EYL PAZ
1

17:00

Konser Progressive Balkan Wedding Orchestra by Kolektif İstanbul

Müze Gazhane

26 EYL PZT
-
27 EYL SAL
1

19:00

Konser Emma Rawicz

Akbank Sanat

28 EYL ÇAR
3

19:00

Konser Dans Dans

Akbank Sanat

20:00

Konser Sedef Erçetin Quartet

Yeldeğirmeni Sanat Merkezi

22:00

Konser Burhan Öçal & Istanbul Jazz Ensemble

Dada Salon Kabarett

29 EYL PER
2

19:00

Konser Júlio Resende Quartet

Akbank Sanat

21:30

Konser Wonju Lee Quintet

Nardis Jazz Club

30 EYL CUM
4

18:30

Konser Sercan Debelec Quintet

CoBAC Workspace Terrace Garden

19:00

Konser Eda AND “Istanbulisation”

Akbank Sanat

21:30

Konser Aga B

Babylon

21:30

Konser Dilek Sert Erdoğan “Zamansız Şarkılar”

Gregor by The Badau

01 EKİ CMT
7

11:00

Atölye Atölye: Şehir Bize Ne Söyler?Çılgın bir İstanbul’un Ritmi Orkestrası

Akbank Sanat

15:00

Tiyatro Peter Pan ve Varolmayan Ülke

Zorlu PSM, Drama Sahnesi

15:00

Söyleşi Söyleşi: Yeni Medya Çağında Görsel ve İşitsel Deneyimler

HOOD Base

17:00

Konser Nihal Saruhanlı feat. Barış Demirel

HOOD Base

18:00

Konser “Maffy’nin Cazı”: Maffy Falay Tribute Band

Akbank Sanat

18:30

Konser Rana Bulut & Efe Erdem

Alan Kadıköy Amfi Tiyatro

20:30

Konser Çağıl Kaya “Kaygılar Sahnesi”

Alan Kadıköy

02 EKİ PAZ
5

11:00

Konser Can Tutuğ

YENİKÖY PANAYİA RUM ORTODOKS KİLİSESİ AVLUSU

15:00

Tiyatro Peter Pan ve Varolmayan Ülke

Zorlu PSM, Drama Sahnesi

15:00

Söyleşi Dinleme Kulübü "Şehrin sokaklarında yürürken dinleyeceğin bir parça"

POSTANE İSTANBUL

18:00

Konser Kamucan Yalçın Duo

POSTANE İSTANBUL

19:00

Konser Fatih Erkoç Jazz Project

Bizim Tepe, Tepe Majeur

03 EKİ PZT
-
04 EKİ SAL
3

19:00

Konser HÜM

Akbank Sanat

21:00

Konser İmer Demirer Quartet feat. Ayşe Gencer & Sibel Köse

The Badau Akasya

21:30

Konser Mehmet Uluğ Gecesi: Volkan Öktem #7

Babylon

05 EKİ ÇAR
2

21:30

Konser Ofer Mizrahi Trio

Babylon

22:00

Konser Efe Demiral Trio feat. Eren Turgut & Mert Can Bilgin "Kolaj"

Bova

06 EKİ PER
2

20:30

Konser Abdullah Ibrahim (Solo Piyano)

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi

21:30

Konser Portico Quartet

Babylon

07 EKİ CUM
2

20:30

Konser Gonzalo Rubalcaba & Aymée Nuviola

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

21:30

Konser Tenderlonious

Babylon

08 EKİ CMT
5

11:00

Atölye Atölye: Şehir Bize Ne Söyler?Çılgın bir İstanbul’un Sıra Dışı Sesleri Orkestrası

İstanbul Oyuncak Müzesi

15:00

Söyleşi Söyleşi: ​​Zamanın unuttuğu isimler

DECOLLAGE ART SPACE

20:00

Söyleşi Dur! Dinle!: Japonya'da Caz ve Jazzu Kissa

OUTRO RECORD STORE

20:30

Konser RAVI COLTRANE Cosmic Music

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

21:30

Konser Emma-Jean Thackray

Babylon

09 EKİ PAZ
2

15:00

Söyleşi Söyleşi: Antik Çağda Kadın ve Müzik

Zuhal Müzik Kanyon

20:30

Konser Oded Tzur Quartet

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun