Sana Cenneti Vaat Ediyorum

Sana Cenneti Vaat Ediyorum

Sana Cenneti Vaat Ediyorum

Fransa, Mısır, Katar / Kurmaca / 25' / 4K / Renkli / 2023

Şiddet içeren bir olayın ardından; Mısır'da yaşayan 17 yaşındaki Afrikalı göçmen Eissa, ne pahasına olursa olsun sevdiklerini kurtarmak için zamana karşı bir arayış içerisindedir.

Yönetmen: Morad Mostafa

Senaryo: Morad Mostafa, Sawsan Yusuf

Görüntü Yönetmeni: Mostafa El Kashef

Yapımcı: Sawsan Yusuf, Margaux Lorier, Baho Baksh, Safei Eldin Mahmoud

Kurgu: Mohamed Mamdouh

Ses: Moustafa Shaaban

Oyuncular: Kenyi Marcellino, Kenzy Mohamed


Özgeçmiş

Morad Mostafa, 1988 yılında Kahire, Mısır’da doğdu. Birçok bağımsız filmde çalıştı. Morad, Berlinale Yetenek Kampüsü ve Locarno Akademisi mezunudur. Üç kısa film yazıp yönetti; filmleri üç yıl üst üste Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali'nde seçilerek dünya çapında 300'den fazla festivalde gösterildi ve birçok ödül kazandı. Son kısa filmi “I Promise You Paradise”, Cannes Film Festivali’nin Eleştirmenler Haftası bölümüne seçildi. Morad, şu anda ilk uzun metrajlı filmi “AISHA CAN'T FLY ANYMORE”u Cannes Film Festivali'nin Cinefondation rezidansında geliştiriyor.

Filmografi

I Promise You Paradise 2023

What We Don’t Know About Mariam 2021

Henet Ward 2019

Katıldığı Festivaller ve Ödüller

Cannes Film Festival, Critics’ Week – 2023 *GOLDEN RAIL AWARD *AUDIENCE AWARD

Cairo International Film Festival, 2023

Bucharest Short Film Festival, 2023 *SPECIAL JURY MENTION AWARD

Curtas Vila do Conde, 2023

Svaneti International Film Festival, 2023 *BEST CINEMATOGRAPHY

Melbourne International Film Festival, 2023*BEST FICTION SHORT FILM AWARD

DokuFest, 2023

Galichnik Film Festival, 2023 *BEST FICTION *AUDIENCE AWARD

Locarno Film Festival – Academy screening, 2023

FIN Atlantic International Film Festival, 2023

Cinéfest Sudbury, 2023

Tirana Film festival, 2023

Encounters Film Festival, 2023

Galichnik Film Festival, 2023 *BEST FICTION AND AUDIENCE AWARD

AFlam Du Sud festival,  2023

Reykjavík International Film Festival, 2023

Festival du Film de Montreuil, 2023

SorsiCorti SFF, 2023

Lima Alterna Festival Internacional de Cine, 2023

Sedicicorto Forli International Film Festival, 2023 *FIRST PRIZE

Kinemastik International Short Film Festival, 2023

TiSFF Thessaloniki International Short Film Festival, 2023

Stockholm International Film festival, 2023

Shorts Mexico, 2023 *BEST INTERNATIONAL LIVE ACTION SHORT FILM

Panama Canal International Film Festival, 2023

2nd Solidarity Film Festival, 2023

Chicago International Film Festival, 2023

The Black Sea Film Festival, 2023 *BEST CINEMATOGRAPHY

Tbilisi Cinema Club, 2023

Linz International Short Film Festival, 2023

Dhaka International Film Festival, 2024

Yerevan International Short Film Festival, 2023 GRAND PRIZE * BEST SCREENPLAY

Chaktomuk Short Film Festival, 2023 *BEST INTERNATIONAL SHORT

Kurzfilmtage Winterthur FF, 2023

Festival of Tolerance – JFF Zagreb, 2023

Festival International du court métrage de Dakar, 2023 *GRAND PRIZE FOR BEST SHORT FILM *BEST ACTOR AWARD FOR KENNY MARCELINO

MedFilm Festival, 2023 *JURY SPECIAL MENTION

Calgary Arab Film Nights, 2023

Durham Region International Film Festival, 2023

Byron Bay International Film Festival,  2023 *BEST CINEMATOGRAPHY

Transilvania Shorts, 2023 *JURY AWARD

Vision Film Festival, 2023 *PEOPLE CHOICE AWARD

World Of Film International Festival Glasgow, 2023 *JURY SPECIAL MENTION

Goa Short Film Festival, 2023

Rome Independent Film Festival, 2023

Festival Lumières d’Afrique, 2023

Split Film Festival, 2023

International Film Festival KineNova Skopjem, 2023 *JURY SPECIAL MENTION

St Andrews Film Festival, 2023

Festival Cinéma Méditerranéen de Bruxelles CINEMAMED, 2023

Whistler Film Festival, 2023

MUFF – Mieres Film Festival, 2023 *BEST CINEMATOGRAPHY

Luanda International Pan African Film Festival, 2023 *BEST SHORT FILM AWARD

Lublin Film Festival, 2023

Madagascourt Film Festival, 2023

Ouaga Côté Court, 2023 *BEST CINEMATOGRAPHY

Clapham International Film Festival, 2023

Shorts Not Pants Festival, 2023

Golden Knight Malta International Short Film Festival, 2023 *BEST SHORT FILM AWARD

Winchester Film Festival, 2023

Festival Internazionale Del Cinema Di Salerno, 2023

PRVI Kadar International Film Festival, 2023

Izmir International Short Film Festival, 2023

International Independent Film Festival of Athens, 2023

Macau International Short Film Festival, 2023

Soho London Independent Film Festival, 2023

Laceno d’Oro International Film Festival, 2023

Aguilar Film Festival,  2023 *BEST SHORT FILM

Festival du Film Francophone Vaulx-en-Velin, 2024*SPECIAL JURY PRIZE

Minimalen Short Film Festival, 2024 *BEST SHORT FILM

Alibag Short Film Festival, 2023

Festival dei Lumi, 2023*BEST CINEMATOGRAPHY AWARD *BEST DIRECTOR

Clermont-Ferrand International Short Film Festival, 2024

Smita Patil International Short Film Festival, 2024 *BEST SHORT FILM

 Shortlisted at the ACADÉMIE DES CÉSAR, 2024

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
13 MAY PZT
2

18:00

Seminer Sanat Koleksiyonerliği ve Varlık Yönetimi: Gelişimi ve Yeni Akımlar

Çevirimiçi Platform – Zoom

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

14 MAY SAL
4

13:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Okan Üniversitesi

19:00

Film Hava Tükeniyor

Akbank Sanat

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

20:30

Dans Rüzgarın Savurdukları

Akbank Sanat

15 MAY ÇAR
3

15:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Bitlis Eren Üniversitesi

16:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Mersin Üniversitesi

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

16 MAY PER
5

11:00

Seminer Monument Valley ve Florence Oyunları Tasarımı

Çevirimiçi Platform – Zoom

18:00

Seminer Farklı Yerlerde Alanını Korumak

Akbank Sanat

18:30

Seminer Teknoloji Felsefesi Sorunları: İnsan ve Makine Etkileşimi

Akbank Sanat

19:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Sabancı Üniversitesi

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

17 MAY CUM
2

11:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Işık Üniversitesi

18:00

Atölye Değişim İçin Oyunlar ve XR Teknolojileri

Akbank Sanat

18 MAY CMT
5

11:30

Çocuk Ne Olacağım Ben

Akbank Sanat

12:00

Çocuk Renkler ve Hayaller Atölyesi: Çanta Boyama (6 - 10 yaş)

Akbank Sanat

13:30

Çocuk Renkler ve Hayaller Atölyesi: Kupa Boyama (6 - 10 yaş)

Akbank Sanat

15:00

Atölye Oyun Tasarımına Kutu Oyunları Üzerinden Uygulamalı Bir Bakış

Akbank Sanat

15:00

Atölye Meyerhold Ve Biomekanik

Akbank Sanat

19 MAY PAZ
-
20 MAY PZT
3

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Medipol Üniversitesi

18:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Galatasaray Üniversitesi

19:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İnönü Üniversitesi

21 MAY SAL
3

13:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Yeditepe Üniversitesi

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Beykent Üniversitesi

19:00

Film Toldi

Akbank Sanat

22 MAY ÇAR
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İstanbul Üniversitesi

16:30

Atölye Nesneler, İhtiyaçlar ve Hileler (Yetişkin Atölyesi)

Akbank Sanat

23 MAY PER
3

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Marmara Üniversitesi

17:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Koç Üniversitesi

19:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İnönü Üniversitesi

24 MAY CUM
1

14:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Kadir Has Üniversitesi

25 MAY CMT
4

12:00

Çocuk Gördüğüm İstanbul Atölyesi (7 - 12 yaş)

Akbank Sanat

14:00

Çocuk Mahallem İstanbul Atölyesi (8 - 13 yaş)

Akbank Sanat

15:00

Atölye Anlatıda Fiziksel Olan

Akbank Sanat

16:00

Çocuk Desenler ve Tekrarlar Atölyesi: Mozaik (9 - 14 yaş)

Akbank Sanat

26 MAY PAZ
-
27 MAY PZT
-
28 MAY SAL
1

19:00

Film Macar Animasyon Kısa Film Seçkisi ve "Macar Animasyonunun 110. Yılı" Söyleşisi

Akbank Sanat

29 MAY ÇAR
2

13:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Mardin Artuklu Üniversitesi Midyat STF

19:30

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

30 MAY PER
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Mardin Artuklu Üniversitesi GSF

19:00

Söyleşi Cazın Çağdaş Sınırları: Alternatif Sesler

Akbank Sanat

31 MAY CUM
-
01 HAZ CMT
-
02 HAZ PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun