Kum Fırtınası

Kum Fırtınası

Kum Fırtınası

Senaryo: Elite Zexer
Görüntü Yönetmeni: Shai Peleg
Yapımcı: Haim Mecklberg, Estee Yacov-Mecklberg
Müzik: Ran Bagno
Kurgu: Ronit Porat
Ses: Gil Toren, Ori Tchechick
Oyuncular: Lamis Ammar, Ruba Blal-Asfour, Haitham Omari, Khadija Alakel, Jalal Masarwa

İsrail / Kurmaca / 87' / HD / Renkli / 2016

Üzerine kuma getirilen Bedevi kadın, değişen hayatına uyum sağlamakta zorlanırken kızı da kendi bağımsızlık hayallerinin peşindedir.

Özgeçmiş

Elite Zexer 1980 yılında İsrail'de doğdu. Los Angeles'ta bir çok prodüksiyon şirketinde staj yaptı. 2006 yılında Tel Aviv Üniversitesi'nden sinema televizyon ve işletme bölümlerinde çift ana dal yaparak mezun oldu. Birçok projenin yapım, oyuncu seçimi ve pazarlama aşamalarında çalıştı. Tel Aviv Üniversitesi'nde film yönetmenliği üzerine yüksek lisans yaptı. İlk kısa filmi "Take Note" Uluslararası Tel Aviv Öğrenci Filmleri Festivali'nden En İyi Film ödülünü kazandı. İkinci kısa filmi "Tasnim" 120'nin üzerinde uluslararası film festivalinde gösterildi ve bir çok ödülün sahibi oldu. İlk uzun metraj filmi "Sand Storm" prömiyerini 2016'da Sundance Film Festivali'nde yaptı ve festivalin Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. 66. Berlin Film Festivali'nde Panorama bölümünde gösterilen film İsrail'in Akademi Ödülleri Ophris'te En İyi Film, En İyi Yönetmen dahil bir çok ödül kazandı. 2017 yılında Oscar Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde İsrail'in adayı oldu.

Filmografi

Sand Storm, 2016
Fire Department, Bnei-Brak (Belgesel, Documentary), 2010
Tasnim (Kısa Film, Short Film), 2010
Take Note (Kısa Film, Short Film), 2008

Katıldığı Festivaller

Sundance Film Festival, Berlin International Film Festival (Panaroma), Toronto International Film Festival, Karlovy Vary International Film Festival, Edinburgh International Film Festival, Palm Springs International Film Festival, Stockholm Film Festival, Locarno Film Festival, Sofia International Film Festival, Shanghai International Film Festival

Ödüller

World Cinema Grand Jury Prize, Dramatic - Sundance Film Festival
Best First Film - Stockholm Film Festival
Work in Progress Competition Award - Locarno Film Festival
Work in Progress Competition Award - Jerusalem Film Festival
Grand Jury Prize, New Directors Competition - Seattle International Film Festival
International Competition Grand Prize - Jeonju International Film Festival
Special Mention, International New Talent Competition - Taipei Film Festival
Best Film, Best Director, Best Supporting Actress, Best Production Design, Best Casting - Israel Film Academy Awards
Best Foreign Fiction Prize for first time filmmaker - Traverse City Film Festival

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
02 ARA PZT
-
03 ARA SAL
2

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

04 ARA ÇAR
2

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

05 ARA PER
5

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

13:00

Geleceği Olmayanlar / Ludzie Bez Jutra

Akbank Sanat

16:00

İstenmeyen Kadın / A Tolonc

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Bolex’e Takılanlar

Akbank Sanat

06 ARA CUM
7

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

12:00

Sergileme Kurgusuna Giriş 2

Akbank Sanat

12:00

Konuşma: Restorasyon ve Film Mirasına Erişim

Akbank Sanat

13:00

Hans Richter: Sinemanın Avangard Müziği

Akbank Sanat

16:00

Osmanlı İmparatorluğu’ndan Görüntüler & Tamilla

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19:00

Denizcinin Hazinesi / Az Aranyember

Akbank Sanat

07 ARA CMT
10

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

11:00

Masterclass: Daan van den Hurk

Akbank Sanat

11:00

Rengarenk Kupalar (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

12:45

Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri (4-6 yaş)

Akbank Sanat

13:00

Komedi Seçkisi

Akbank Sanat

14:00

Oyuncak Heykel Atölyesi (7 - 12 Yaş)

Akbank Sanat

16:00

Kameralı Kadın: Ella Bergmann-Michel

Akbank Sanat

16:00

Araştırma ve Küratöryel Kavramın Belirlenmesi

Akbank Sanat

19:00

Serge Bromberg sunar: Yangından Kurtarılan Filmler

Akbank Sanat

08 ARA PAZ
-
09 ARA PZT
-
10 ARA SAL
3

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

20:00

İSTANBUL’DAN “Yola Çıktık” Albüm Lansman Konseri

Akbank Sanat

11 ARA ÇAR
3

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Bilim, Teknoloji, Toplum Muhabbetleri – 4

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

12 ARA PER
3

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Meşruiyet Krizleri ve Tartışmacı Bir Filozof: Habermas

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

13 ARA CUM
4

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:00

Serbest Alanlar ve Bienaller: Projelendirme ve Uygulama

Açık Diyalog İstanbul

18:30

Günümüz Sanatı Koleksiyonerliği ve Kürasyonu

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

14 ARA CMT
5

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

11:00

Yaratıcılık Çocuk Oyuncağı (6-10 Yaş)

Akbank Sanat

12:30

Yıldız Sanatları (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri (4-6 yaş)

Akbank Sanat

15:00

Arşiv ve Küratöryel Pratikler

Akbank Sanat

15 ARA PAZ
-
16 ARA PZT
-
17 ARA SAL
2

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Aerial Dans

Akbank Sanat

18 ARA ÇAR
3

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Tutku ve KıskançlıkCarmen

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

19 ARA PER
2

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

20 ARA CUM
2

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

21 ARA CMT
6

Sergi Düzenli Delilik

Akbank Sanat

11:30

Yıldız Sanatları (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri (4-6 yaş)

Akbank Sanat

13:00

Mozaik Heykel Atölyesi (5-10 yaş)

Akbank Sanat

14:15

Ailece Mozaik(4-12 yaş)

Akbank Sanat

16:00

Güncel Bir Mesele: Sanat Yönetimi

Akbank Sanat

22 ARA PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun