Yarıyıl Tatili Çocuk Etkinlikleri

Yarıyıl Tatili Çocuk Etkinlikleri

Çocukları yıllardır sanatın yaratıcı dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Yarıyıl Tatili için de dopdolu bir program hazırladı. Eğlenceli ve eğitici online atölye çalışmaları ve 50. Yılını kutlayan Akbank Sanat Çocuk Tiyatrosu’nun “Fırtına Çocuk” oyunu ile çocuklar tatil boyunca keyifli anlar yaşayacak.

Akbank Sanat’ın yarıyıl çocuk etkinlikleri programı şöyle;

Atık Kumaşlar ve Tutkal ile Mask Atölyesi- 22 Ocak Cumartesi / Akbank Sanat Youtube

Bu eğlenceli çalışmada evde lekeli veya yırtılmış kıyafetler, yani atık kumaşlar, çocukların hayalindeki masklara dönüşüyor. Bolca kesme, ekleme, yapıştırma ve boyama tekniği ile gerçekleşecek atölye çocukların hayalleriyle renkleniyor.

Malzemeler: Atık kumaşlar(eski/lekeli/yırtılmış kıyafetler), guaj veya akrilik boya, makas, poşet/strech film, beyaz tutkal, fırça

Akbank Çocuk Tiyatrosu / Fırtına Çocuk - 24 Ocak Pazartesi / Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun bugün saat 13.00’de Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde sahneleyecek olduğu “Fırtına Çocuk” isimli oyunu İstanbul’da yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Türkiye’de binlerce çocuğa tiyatronun sihirli kapılarını açan, 2022 yılında 50. Yılını kutlayan Akbank Çocuk Tiyatrosu, Ellen Havard tarafından kaleme alınan “Fırtına Çocuk” oyunu ile 24 Ocak Pazartesi saat 13.00’de Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluşacak

Yalnız yaşayan bir çocuğun fırtınadan harabeye dönen evini onarması sırasında rüzgarla birlikte gelen arkadaşıyla yaşadığı macerayı anlatan oyun; izleyenleri sınırsız bir hayal dünyasıyla buluşturuyor. Yönetmenliğini Lerzan Pamir’in yaptığı Fırtına Çocuk oyununda Elif Gizem Aykul ve Mert Aydın masalı, canlı müzik eşliğinde fiziksel bir anlatımla sahneliyor.

**Katılım ücretsiz ve rezervasyonludur, etkinlik tarihinden beş gün öncesi itibarıyla; 0216 357 28 37 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Köpük Heykel Atölyesi– 29 Ocak Cumartesi/ Akbank Sanat Youtube

Bu atölye çalışmasında evdeki kutulardan çıkan köpükler İleri Dönüşüm tekniği ile köpük heykellere dönüşüyor. Çocuklar bu atölye çalışması ile hayallerindeki oyuncak heykeli yapma ve sonra bu heykeller ile dilediği gibi oynama fırsatı buluyor.

Malzemeler : Değişik şekil ve boyutlardaki köpükler, beyaz tutkal, fırça, farklı tahta çubuklar, guaj veya akrilik boya, su bazlı vernik, evdeki çeşitli aletler

Atık Kumaşlar ve Tutkal ile Mask Atölyesi

Akbank Sanat Youtube

22 Ocak 2022

Köpük Heykel Atölyesi

Akbank Sanat Youtube

29 Ocak 2022

Fırtına Çocuk

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

27 Mart 2022|13:00

Yarıyıl Tatili Çocuk Etkinlikleri

Ocak 2022 - Mart 2022

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
20 HAZ PZT
-
21 HAZ SAL
1

16:30

Konser Argın - Tankal - Yılmaz Trio

Sakıp Sabancı Müzesi

22 HAZ ÇAR
-
23 HAZ PER
-
24 HAZ CUM
-
25 HAZ CMT
-
26 HAZ PAZ
-
27 HAZ PZT
-
28 HAZ SAL
1

16:30

Konser Esra Kayıkçı Trio

Sakıp Sabancı Müzesi

29 HAZ ÇAR
-
30 HAZ PER
-
01 TEM CUM
-
02 TEM CMT
-
03 TEM PAZ
-
04 TEM PZT
-
05 TEM SAL
-
06 TEM ÇAR
-
07 TEM PER
-
08 TEM CUM
-
09 TEM CMT
-
10 TEM PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun