Sergi

Kampüste Dijital Sanat 2022

Sergi
Kampüste Dijital Sanat 2022

Kampüste Dijital Sanat 2022

04 - 30 Nisan 2022

Sanatçılar: Can Büyükberber, Cezar Mocan, ha:ar, Harshit Agrawal, Jérémie Bellot, Max Seeger, Oddviz, Osman Koç, Quayola

Üniversiteler: Boğaziçi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi

Akbank Sanat ana sponsorluğunda, BASE ve 42 İstanbul iş birliğiyle hayata geçen ve bu sene LG OLED, Monster Notebook ve Sonorous’un destekleriyle ikincisi düzenlenen “Kampüste Dijital Sanat” projesi bu sene 04 - 30 Nisan 2022 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi kampüslerine misafir oldu.

“Kampüste Dijital Sanat” kapsamında 42 İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi'nde sergiler, paneller, workshop, konuşmalar ve video gösterimleri düzenlendi. Sergiye eşlik eden geniş konuşma ve atölye programıyla dijitalin bugünü ve geleceği konusunda düşünmeye ve tartışmaya davet eden proje, yapay zeka, data, animasyon, blok-zincir, sosyal medya gibi yaşadığımız çağı doğrudan veya dolaylı etkileyen gündemi sanat yoluyla aktarmayı hedefliyor.

Dünyanın çeşitli yerlerinden sanatçıların çalışmalarını kampüslere taşıyan, sergi ve zengin yan etkinlikleriyle üniversite öğrencilerine ilham kaynağı olmayı planlayan proje bünyesinde yer alan sergide;

- eserleri dünyanın önde gelen sanat etkinliklerinde, festivallerde ve müzelerde sergilenmiş ve önemli koleksiyonlara girmiş AI (yapay zekâ) ve insan bilgisayar etkileşimi (HCI) araştırmacısı Harshit Agrawal,

- sergide yer alan eseri “Arcadia Inc.” ile 2021 Lumen Prize in Art and Technology ödülünü kazanan Cezar Mocan,

- Strasbourg'daki Makerspace “Ateliers Eclairés”in kurucusu, “Château de Beaugency, Digital Art Center” projesinin kurucu ortağı, Fransa’nın önemli sanatçılarından Jérémie Bellot,

- Golden Nica Ars Electronica ödüllü sanatçı Quayola,

- çalışmalarına Würzburg Tasarım Fakültesinde devam eden ve sergide yer alan eseri Everything is Growing Everything is Math” ile Lumen, ED Awards ve Sci-On! gibi pek çok festival ve yarışmadan ödülle geri dönen Max Seeger,

- eserleri Ultramarin, Enlighten Festival ve Miami Art Week gibi sanat organizasyonlarında yer alan Can Büyükberber,

- eserleri aralarında Venedik’te GAD Giudecca Art District, Milano’da Scalo Lambrate’de ve Londra merkezli JD Malat Galeri’de sergilenen sanatçı ikilisi ha:ar’ın “Impossible Sculptures No. 28” adlı eseri ve

- Çağrı Taşkın, Erdal İnci ve Serkan Kaptan tarafından kurulmuş İstanbul merkezli bir kolektif olan Oddviz’in “Kreuzberg Shedding” adlı eseri,

- ve açık çağrı ile seçilen 19 yaş altı animasyon yapımcılarının eserlerinin yer aldığı programda, çok farklı yaş gruplarından çocuk ve gençlerin filmlerini izleme şansı elde ettiğimiz Ars Electronica Animasyon Festivali yer aldı.

4 Nisan - 30 Nisan 2022

Akbank Sanat

Haritada Göster
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
15 NİS PZT
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Pamukkale Üniversitesi

18:00

Seminer Sanat Yönetiminde Güncel Durum

Çevirimiçi Platform – Zoom

16 NİS SAL
1

13:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Dokuz Eylül Üniversitesi

17 NİS ÇAR
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İzmir Ekonomi Üniversitesi

18:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İzmir Ekonomi Üniversitesi

18 NİS PER
1

18:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

19 NİS CUM
2

10:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Ege Üniversitesi

18:00

Söyleşi Gelenekselden Oyuna: Murat Palta Sanatında Oyun Kavramı

Akbank Sanat

20 NİS CMT
6

11:30

Çocuk Ne Olacağım Ben

Akbank Sanat

12:00

Çocuk Renkler ve Hayaller Atölyesi: T-shirt Boyama (7 - 11 yaş)

Akbank Sanat

13:30

Çocuk Renkler ve Hayaller Atölyesi: Kupa Boyama (6 - 10 yaş)

Akbank Sanat

15:00

Çocuk Desenler ve Tekrarlar Atölyesi: Op Art (9 - 14 yaş)

Akbank Sanat

15:00

Atölye Selçuk Yöntem ile Sahne ve Kamera Oyunculuğu Üzerine

Akbank Sanat

16:30

Çocuk Geri Dönüştürülmüş Kâğıtlar İle Kartpostal Yapımı (8 - 13 yaş)

Akbank Sanat

21 NİS PAZ
-
22 NİS PZT
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

23 NİS SAL
1

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

24 NİS ÇAR
4

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Sakarya Üniversitesi

16:30

Atölye Nesneler, İhtiyaçlar ve Hileler (Yetişkin Atölyesi)

Akbank Sanat

18:30

Seminer Anksiyete

Akbank Sanat

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

25 NİS PER
5

13:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Kocaeli Üniversitesi

18:00

Seminer Müze Projesi: Mimar-Küratör-Sergi Tasarımcısı İş Birliği

Çevirimiçi Platform – Zoom

18:30

Seminer Tanınma Krizi: Duygusal Kapitalizmin Patolojileri

Akbank Sanat

19:00

Söyleşi Elektronik Dünyada Caz İzleri

Akbank Sanat

20:00

Seminer Sanat, Çocuklar ve Yaratıcılık Üzerine Farklı bir Bakış

Çevirimiçi Platform – Zoom

26 NİS CUM
2

18:00

Seminer Ra Atlas: Yeni Bir Başlangıç

Akbank Sanat

19:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Trakya Üniversitesi

27 NİS CMT
8

11:30

Çocuk Ne Olacağım Ben

Akbank Sanat

12:00

Çocuk Sanat Dengeler: Geometrik Desenler (5-8 yaş)

Akbank Sanat

13:30

Çocuk Sanat Yansıtır: Renkli Duygular (7-12 yaş)

Akbank Sanat

14:30

Film Uluslararası Dans Filmleri Seçkisi (14:30 - 16:00 Seansı)

Akbank Sanat

15:30

Çocuk Sanat Işıldar: Işıklar ve Gölgeler (7-12 Yaş)

Akbank Sanat

17:00

Çocuk Sanat Sürükler: İzlerin Peşinde (7-12 yaş)

Akbank Sanat

17:00

Film Uluslararası Dans Filmleri Seçkisi (17:00 - 18:30 Seansı)

Akbank Sanat

19:30

Film Uluslararası Dans Filmleri Seçkisi (19:30 - 21:00 Seansı)

Akbank Sanat

28 NİS PAZ
-
29 NİS PZT
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Kastamonu Üniversitesi

20:30

Dans Kaygılar Sahnesi

Alan Kadıköy

30 NİS SAL
3

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Çankırı Karatekin Üniversitesi

17:15

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Gaziantep Üniversitesi

18:00

Seminer Oynuyorum, O Halde Varım!: Oyunlarda Estetik ve Retorik

Akbank Sanat

01 MAY ÇAR
-
02 MAY PER
2

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Düzce Üniversitesi

18:00

Söyleşi Bağımsız Oyunlarda Sanat Yönetmenliği

Akbank Sanat

03 MAY CUM
3

11:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Çukurova Üniversitesi

14:00

Film 20. Akbank Kısa Film Festivali’nin Ödüllü Filmleri Üniversitelerde

Abant İzzet Baysal Üniversitesi

18:00

Atölye Kimliğinizden Yararlanarak Benzersiz Oyunlar Oluşturmak: Kavram Oluşturma İçin Bir Gezi

Akbank Sanat

04 MAY CMT
1

15:00

Atölye İllüstrasyon ile Oynamak

Akbank Sanat

05 MAY PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

Kayıt Formu

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.

E-Bülten'e üye olun