DANS

Çağdaş Dans Programı

DANS
Çağdaş Dans Programı

LOCART’ın sanat yönetmenliğini ve program içeriğini hazırladığı Çağdaş Dans Programı Akbank Sanat’ta başlıyor.

Program; Ekim 2019 – Mayıs 2020 döneminde, çağdaş dans tekniklerine hakim, bir çok koreografla çalışmış, farklı tarzlar deneyimlemiş ve alanında etkin dans sanatçıları yetiştirmeyi hedefliyor.

Koordinatörlüğünü Tuğrul Savaşçı’nın üstlendiği program; Akbank Sanat’ın uzun yıllardır sürdürdüğü dans atölyesinde dansçı, koreograf ve eğitmen olarak yer almış, aynı zamanda dünyanın ünlü koreograflarıyla çalışmış, geniş bir kadro ile yürütülüyor.

Çağdaş Dans Programı eğitmen kadrosunda; Alper Marangoz, Bengi Sevim, Beril Şenöz, Evrim Akyay, Korhan Başaran ve Tuğrul Savaşçı yer alıyor.

PROGRAM İÇERİĞİ

Program, I. Yarıyıl (Ekim – Ocak) ve II. Yarıyıl (Şubat – Mayıs) dönemi olmak üzere toplamda 8 ay sürecektir.
Program, adayların niteliklerine göre Grup I (Dance Artist Development) ve Grup II (Dance Artist Education) olmak üzere 2 sınıftan oluşmaktadır.  
Çağdaş dans tekniğinin ön planda olacağı programda dansçılar, aynı zamanda eğitmenlerinin kendi dans tarzlarıyla kombine edilmiş atölye çalışmalarına da katılacaklardır.
Program bitiminde dansçılar, program süresince devam edecek repertuar çalışmalarını temsilen sahne alacaklardır.
Programda; repertuar çalışmaları dahil olmak üzere haftada 4, toplamda 120 ders yer alacaktır.
Her bir grup için kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.
Gruplar seçme ve değerlendirme sınavı (mülakat) sonucunda oluşturulacaktır.

KAYIT / TAKVİM

Başvuru sahipleri; bir adet fotoğraf ve başvuru formunu ‘’Dans Programı’’ başlığıyla atolye@locartistanbul.com adresine mail olarak iletmeleri gerekmektedir.

Program Takvimi / Ücret:

I. Yarıyıl  |  7 Ekim 2019 - 18 Ocak 2020  |  2700 TL
II. Yarıyıl |  3 Şubat 2019 – 16 Mayıs 2020 |  2700 TL

Ders programı için tıklayınız.

Başvuru formu için tıklayınız. 

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
14 EKİ PZT
-
15 EKİ SAL
2

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

19:00

Bu Dünya Böyle Dünya

Akbank Sanat

16 EKİ ÇAR
1

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

17 EKİ PER
6

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

10:30

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Özel Şişli Terakki Lisesi

14:30

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Özel Enka Lisesi

18:00

Caz Saati Caz Mutfakta

The Badau Yeldeğirmeni

20:00

NES

Summart Sanat Merkezi

21:30

Vaudou Game

Babylon

18 EKİ CUM
6

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

10:00

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Saint Benoit Fransız Lisesi

13:30

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Galatasaray Lisesi

19:00

Yonathan Avishai Trio

Akbank Sanat

21:30

Alfa Mist

Babylon

23:00

B'r Şeyler Eks'k

Bova

19 EKİ CMT
12

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

13:00

29. Akbank Caz Festivali'nde Rengarenk Kupalar (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

14:00

Çocuk Caz

Tamirane Akasya

15:00

29. Akbank Caz Festivali'yle Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

15:00

Neden Caz?

Soho House

16:00

Caz Odada Barry Good

Zuhal Konsept Akasya

16:30

Eller Kollar Artık Hepsi Heykeller (9-12 Yaş)

Akbank Sanat

18:00

Caz Saati - Akşamüstü Caz Gizem Gündoğdu & Baturay Yarkın Duo

Akbank Sanat

18:00

Ailece Mozaik(4-12 yaş)

Akbank Sanat

19:00

Mats Eilertsen Trio

Akbank Sanat

21:30

Mehmet Uluğ Gecesi: I.M.C. Trio

Babylon

21:30

Cazzip Project

The Badau Akasya

20 EKİ PAZ
5

10:30

Caz Saati Cazlı Brunch

Bizim Tepe, Tepe Majeur

12:00

Cem Tuncer ile Gitar Atölyesi

Akbank Sanat

14:00

Serhan Erkol ile Saksafon Atölyesi

Akbank Sanat

16:00

Can Kozlu ile Davul Atölyesi

Akbank Sanat

18:00

Caz Odada Standards & Selen Beytekin

Avusturya Başkonsolosluğu Rezidansı

21 EKİ PZT
3

11:00

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Kadıköy Anadolu Lisesi

15:45

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

İstanbul Amerikan Robert Lisesi

20:30

The James Carter Organ Trio

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

22 EKİ SAL
5

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

10:00

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Özel Alman Lisesi

13:00

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Avusturya Lisesi

15:00

ECM Records & Avrupa Caz Tarihi

Sofa Hotel Istanbul, Autograph Collection

20:30

Jakob Bro Trio feat. Joey Baron & Thomas Morgan

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

23 EKİ ÇAR
6

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

10:00

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

Hisar Okulları

14:00

Liselerde Caz Yavuz Akyazıcı Project

İstanbul Erkek Lisesi

19:00

Social Inclusion Band

Akbank Sanat

20:30

Charles Lloyd Sky Trio, Featuring Gerald Clayton & Marvin Sewell

Cemal Reşit Rey Konser Salonu

21:30

Sarah McCoy

Babylon

24 EKİ PER
4

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

19:00

Kerem Türkaydın “Candid Music”

Akbank Sanat

21:00

Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends

Moda Sahnesi

21:30

Louis Sclavis Quartet 'Characters on a Wall'

Babylon

25 EKİ CUM
5

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

19:00

Pecovic & Kanacki Guitar Duo

Akbank Sanat

20:30

Kerem Görsev Trio

Caddebostan Kültür Merkezi

21:30

Maisha

Babylon

22:30

Bebop Project

Nardis

26 EKİ CMT
9

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

15:00

İstanbul Lindy Hoppers: Swing Kids

Kıyı Feriye

16:00

İstanbul Lindy Hoppers: Lindy Hop Dans Atölyesi

Kıyı Feriye

17:00

İstanbul Lindy Hoppers: Solo Caz Dans Atölyesi

Kıyı Feriye

18:00

Hafıza Oyukları

Akbank Sanat

18:00

Caz Saati - Akşamüstü Caz Gizem Gündoğdu & Baturay Yarkın Duo

Cafe diye Feriye

20:30

Zuhal Olcay feat. Güvenç Dağüstün

Caddebostan Kültür Merkezi

21:00

Caz OdadaAçık Mikrofon

Tamirane Akasya

21:30

KOKOROKO

Babylon

27 EKİ PAZ
8

09:00

Caz Saati Cazlı Brunch

Feriye Lokantası

12:00

Ercüment Orkut ile Piyano Atölyesi

Akbank Sanat

14:00

Cenk Erdoğan ile Perdesiz Gitar Atölyesi

Akbank Sanat

14:00

İstanbul Lindy Hoppers: Lindy Hop Dans Atölyesi

Kıyı Feriye

15:00

Sinemada Caz

Soho House

15:00

İstanbul Lindy Hoppers: Kids & Parents Dans Atölyesi

Kıyı Feriye

16:00

Kağan Yıldız ile Kontrbas Atölyesi

Akbank Sanat

16:00

İstanbul Lindy Hoppers: Jazz Tap Dans Atölyesi

Kıyı Feriye

28 EKİ PZT
-
29 EKİ SAL
1

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

30 EKİ ÇAR
3

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

11:00

İspanya - Eror 404

Akbank Sanat

20:30

İspanya - Eror 404

Akbank Sanat

31 EKİ PER
3

Sergi Öz/Çeviri-m Sudarshan Shetty

Akbank Sanat

11:00

Türkiye - Turunç’un Bahçesi

Akbank Sanat

20:30

Meksika - Nos Volvimos Búfalos (We became buffaloes)

Akbank Sanat

01 KAS CUM
4

11:00

Meksika - Kathputli

Akbank Sanat

18:00

Programa Dair Bilgilendirme, Giriş Konuşması

Açık Diyalog İstanbul

18:30

Yetişkinler İçin Dans Dersleri

Akbank Sanat

20:30

İtalya - İplerin Altında

Akbank Sanat

02 KAS CMT
7

11:00

Çek Cumhuriyeti - Hareketli Kuklalar

Akbank Sanat

11:00

Rengarenk Kupalar (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

13:00

Çocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri (4-6 yaş)

Akbank Sanat

13:00

Kendi Çantamı Tasarlıyorum (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

14:30

Yıldız Sanatları (6-12 Yaş)

Akbank Sanat

16:00

Küratörlük Nedir? Küratör Kimdir?

Akbank Sanat

20:30

Türkiye - Naif Bey ve Yaveri Gökhan Yılmazer

Akbank Sanat

03 KAS PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun