Seminer

Beuys ve Şamanizm
Dr. Öğr. Üyesi Ş. Cem Onat

Seminer
Beuys ve Şamanizm Dr. Öğr. Üyesi Ş. Cem Onat

Moderasyon: Prof. Dr. Marcus Graf

Konuşmacı: Dr. Öğr. Üyesi Ş. Cem Onat

"100 Yıl Beuys" serisinin beşinci söyleşisinde Prof. Dr. Marcus Graf, "Beuys ve Şamanizm” üzerine Dr. Öğr. Üyesi Şevket Cem Onat’ı ağırlıyor. Söyleşide; Şamanlık, Şamanizm ve Beuys’un ilişkisi,  Beuys’un sanat felsefesi ve sanatçının malzeme ve imge kullanımıyla şamanizm arasındaki ilişki üzerine mercek altına alınıyor.

Joseph Beuys, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra sanatı derinden etkilemiştir. Onun devrim niteliğindeki yaratıcılık ve katılımcılık nosyonlarıyla, hümanist bir toplum yaratmak için başvurduğu mistisizm ve politika kombinasyonu kendisinden sonra gelen nesiller için ilham kaynağı olmuştur. Akbank Sanat, sanatçının 100. yaşını Prof. Dr. Marcus Graf’ın moderasyonuyla farklı alanlardan gelen uzmanlarla söyleşiler düzenleyerek kutluyor. Akbank Sanat’ın Youtube kanalında gösterilecek olan şöyleşiler, Beuys’un, sosyo-kültür ile sosyo-politika, spiritüalizm ile bilim ve sanat üretimi ile sanat paylaşımı arasında geçişler gösteren külliyatını anlatarak daha geniş kitlelere tanıtmayı amaçlıyor.

Ş. Cem Onat:

Ş. Cem Onat, 1982 yılında Ankara’da doğdu. Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünde lisans eğitimini, Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Plastik Sanatlar Anabilim Dalında “Mandalanın Çağdaş İzdüşümleri” konusunda yüksek lisans ve “Soyut Dışavurumcu Resimde Mistik Esinlenmeler” başlıklı teziyle sanatta yeterlik eğitimini tamamladı. Onat ayrıca, ABD Temple Üniversitesinde Japon Budizmi ve Japon Mandalası üzerine eğitim gördü.
Çeşitli kurumlarda proje yöneticiliğine ek olarak düzenleme ve sergi çalışmalarını üstlenen gruplar içinde bulundu. Birçok kişisel ve karma sergide yer alan Onat, sanat çalışmalarının yanı sıra Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümünde Doktor Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkan Yardımcısı olarak çalışıyor.

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
01 AĞU PZT
-
02 AĞU SAL
-
03 AĞU ÇAR
-
04 AĞU PER
-
05 AĞU CUM
-
06 AĞU CMT
-
07 AĞU PAZ
-
08 AĞU PZT
-
09 AĞU SAL
-
10 AĞU ÇAR
-
11 AĞU PER
-
12 AĞU CUM
-
13 AĞU CMT
-
14 AĞU PAZ
-
15 AĞU PZT
1

Konferans Pera ve Galata’da Yahudi İzleri - Mois Gabay

Akbank Sanat

16 AĞU SAL
-
17 AĞU ÇAR
-
18 AĞU PER
-
19 AĞU CUM
-
20 AĞU CMT
-
21 AĞU PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun