Söyleşi

Edebiyat ve Sinema İlişkisi:
Cem Erciyes, Şenay Aydemir

Söyleşi
Edebiyat ve Sinema İlişkisi: Cem Erciyes, Şenay Aydemir

Her dönemde birbirlerine oldukça yakın olan Sinema ve Edebiyat ilişkisine, kültür sanat ve sinema dünyasının deneyimli isimleri ile bir bakış.

Cem Erciyes

Gazeteci, yayıncı. Mesleğe 1992’de Dünya Gazetesi’nde başladı. Dünya Kitap dergisi ve kültür sanat sayfalarında çalıştı. 1997 yılında Radikal’e geçti. Kültür Sanat Editörü olarak sanat sayfalarını yönetti, Radikal Kitap Eki’ni kurdu ve ayrıldığı tarihe kadar yönetti. Radikal’e Ek Yayınlar Yönetmeni, Pazar Gazetesi Yayın Yönetmeni, internet Genel Yayın Yönetmeni görevlerini üstlendi. Radikal’in kapanmasının ardından Doğan Kitap’ta Yayın Direktörü olarak çalışmaya başladı. Haftalık yazıları internet gazetesi Duvar’da yayımlanıyor.

1971 doğumlu Cem Erciyes, İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ni ve Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler dalında yüksek lisans yaptı. Çeşitli dergilerde yazıları yayımlandı. TRT’de kültür sanat ve tarih programları hazırladı, sundu.

Şenay Aydemir

1975 yılında Artvin Şavşat'ta doğdu. Üniversiteye kadar Samsun Bafra'da eğitim gördü. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde eğitim gördü. Gazeteciliğe 1997 yılında başladı. Sırasıyla Evrensel, Referans ve Radikal gazetelerinde muhabir, editör ve sinema eleştirmeni olarak çalıştı. 2014 Haziranından itibaren serbest gazeteci olarak çalışıyor. Gazete Duvar ve Evrensel'de sinema yazılarına devam ediyor. "Organik Bozukluk" ve "Yüz Sinema Klişesi" kitaplarını yazdı, birçok kitaba yazılarıyla katkı sundu. Yerel ve uluslararası festivallerde jüri üyeliklerinde bulundu. Festivallere danışmanlık yaptı.

16 Mart 2020 Pazartesi 18:30

Akbank Sanat

Haritada Göster
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
23 MAR PZT
-
24 MAR SAL
-
25 MAR ÇAR
-
26 MAR PER
-
27 MAR CUM
-
28 MAR CMT
-
29 MAR PAZ
-
30 MAR PZT
-
31 MAR SAL
-
01 NİS ÇAR
1

19:00

Konser Çağrı Sertel

Akbank Sanat Instagram

02 NİS PER
-
03 NİS CUM
1

19:00

Konser Barış Demirel & Efe Demiral

Akbank Sanat Instagram

04 NİS CMT
-
05 NİS PAZ
-
06 NİS PZT
-
07 NİS SAL
-
08 NİS ÇAR
-
09 NİS PER
-
10 NİS CUM
1

19:00

Konser Alp Ersönmez

Akbank Sanat Instagram

11 NİS CMT
-
12 NİS PAZ
-

Akbank Sanat Nisan ayında geçici olarak kapalı olacaktır. Farklı etkinliklerimizi dijital platformlarımız üzerinden deneyimleyebilirsiniz.


Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun