Seminer

Kentlerde Katılımcı Kültürel Planlama

Seminer
Kentlerde Katılımcı Kültürel Planlama

Seminer: Kentlerde Katılımcı Kültürel Planlama
Konuşmacı: Özlem Ece
Seminere Dair: Kültür-Sanatın etkileşimle zenginleşen ve sürekli gelişen doğasına uygun şekilde, korumacı olmaktan çok özgürleştirici, bütünlüklü, tüm dallara eşit mesafede ve yeniliği teşvik edici politikalarla desteklenmesi gerekiyor. Kentlerdeki kültür-sanat mekânları ile kamusal alanların ihtiyaçlara uygun şekilde tasarlanarak, sanatçıların ve kültür profesyonellerinin karar sürecine katılımını teşvik eden bir yönetim modeline kavuşturulması bu yolda büyük önem taşıyor. “Kentlerde Katılımcı Kültürel Planlama” başlıklı bu seminerde; insan odaklı, bütüncül ve katılımcı stratejilerin kültür politikalarında yerelleşme sürecine nasıl katkıda bulunabileceği tartışılacak. 

Konuşmacı Hakkında: Özlem Ece, 2010’da kuruluşundan bu yana İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları Direktörü. 2003-2008 yılları arasında farklı kurumlarda proje yöneticisi ve iletişim danışmanı olarak görev aldı. 2008-2010 yılları arasında İKSV’de, vakfın yurtdışında gerçekleştirdiği en kapsamlı etkinliklerden biri olan “Fransa’da Türkiye Mevsimi”nin yönetimini üstlendi. Aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Ece, 2018 yılından bu yana UNESCO Türkiye Millî Komisyonu’nda Kültürel İfadelerin Çeşitliliği İhtisas Komitesi Üyesi. Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi bölümü lisans ve Grenoble Siyasal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans mezunudur.

Tek seminer ücreti 100 TL. olup, katılımcı sayısı 20 kişi ile sınırlıdır.
Tek seminere katılım için biletler etkinlikten bir gün öncesine kadar Açık Diyalog Istanbul hesabına ya da etkinlik günü yalnızca mekan gişelerinden nakit ödeme yapılarak temin edilebilir. Detaylı bilgi için: apply@curatingcontemporaryart.org

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
03 AĞU PZT
-
04 AĞU SAL
-
05 AĞU ÇAR
-
06 AĞU PER
-
07 AĞU CUM
-
08 AĞU CMT
-
09 AĞU PAZ
-
10 AĞU PZT
-
11 AĞU SAL
-
12 AĞU ÇAR
-
13 AĞU PER
-
14 AĞU CUM
-
15 AĞU CMT
-
16 AĞU PAZ
-
17 AĞU PZT
-
18 AĞU SAL
-
19 AĞU ÇAR
-
20 AĞU PER
-
21 AĞU CUM
-
22 AĞU CMT
-
23 AĞU PAZ
-

Siz evde kalın, ama sanatsız kalmayın diye,
sanatın her hali Akbank Sanat’ın dijital kanallarında.

Akbank Sanat Ağustos ayı boyunca geçici olarak kapalı olacaktır.

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun