Dans Atölyesi

Sofia Casprini “Dynamic Floorwork” Workshop
(17 Kasım)

Dans Atölyesi
Sofia Casprini “Dynamic Floorwork” Workshop (17 Kasım)

Sofia Casprini “Dynamic Floorwork” Workshop (17 Kasım)

Eğitmen: Sofia Casprini

Saat: 11:00-13:00

Atölye, dinamik yer çalışması tekniği ve doğaçlama ilkelerine dayanan bir dizi dans pratiğinin keşfedilmesini önermektedir.

Rehberli bir doğaçlama, öğrencileri imge ve ses kullanımı yoluyla bedenlerinin artikülasyonunu ve şekillendirilebilirliğini araştırmaya teşvik edecektir. Yaratıcı görevler, "akışkan" ve pürüzsüz bir hareket kalitesi elde etmek için vücut eklemlerini ve kaslarını ısıtmayı amaçlayacaktır. Ağırlığın serbest bırakılması, özellikle uygulamanın temas impro bölümünde önemli bir rol oynayacaktır.

Öğrenciler, farklı hayali manzaraların sürükleyici deneyiminden geçen fiziksel ve duygusal bir yolculuğu aktif olarak takip edeceklerdir. Uygulama, ortamı eğlenceli ve hafif tutacak müzikle sürdürülecektir.

Dinamik yer çalışması açısından öğrenciler, dinamizm, işlevsellik ve hıza ana rol veren ve öğrencilerin zemine sorunsuz bir şekilde yaklaşmalarını ve bedenleri ile zemin arasındaki ilişkiyi araştırmalarını sağlayan belirli egzersizlerden oluşan tekniğin ilkelerini keşfedebilecekler. Zeminin içine ve dışına doğru bastırma, çekme ve itme gibi eylemleri içeren fiziksel görevler denenecek ve vücut hareketinin boşluktaki akışkanlığını sürdürmeyi amaçlayacaktır. Öğrenciler risk almaya, kendilerine meydan okumaya ve kendilerini kendi hazır olma durumları ve güvenleriyle ölçmeye teşvik edilecektir.

Bu eksiksiz bir eğitimdir: beden, zihin ve ruh için. Beden farkındalığını geliştirmek, vücudun direncini artırmak ve dansçının fiziksel ve zihinsel esnekliğini beslemek için mümkün olduğunca çok araç elde etmek için vücuda çok fiziksel bir etki vermeyi amaçlamaktadır.

Ders İngilizce olarak yürütülecektir. Dersler ücretsizdir ve katılım 20 kişi ile sınırlıdır. 2 ayrı günde gerçekleşecek 2 ders için düzenli katılım tavsiye edilir fakat tek derse katılım da mümkün olacaktır. Atölye kayıtları derslerin gerçekleşeceği günler için ayrı ayrı açılmış etkinlik sayfaları üzerinden alınacaktır. Derslere katılmak için katılacağınız günün etkinlik sayfası üzerindeki "Kayıt Ol" butonunu kullanarak kaydınızı oluşturabilir, ücretsiz ders davetiyenizi alabilirsiniz. Her 2 güne de katılım göstermek isteyen katılımcıların 2 etkinliğe de ayrı ayrı kayıt olmaları gerekmektedir.

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
17 HAZ PZT
-
18 HAZ SAL
-
19 HAZ ÇAR
-
20 HAZ PER
-
21 HAZ CUM
-
22 HAZ CMT
-
23 HAZ PAZ
-
24 HAZ PZT
-
25 HAZ SAL
-
26 HAZ ÇAR
-
27 HAZ PER
1

18:00

Seminer Web3 Uygulama Alanlarından NFT

Çevirimiçi Platform – Zoom

28 HAZ CUM
-
29 HAZ CMT
-
30 HAZ PAZ
-
01 TEM PZT
-
02 TEM SAL
1

19:00

Film Akbank 20. Kısa Film Festivali Festival Kısaları Akbank Sanat’ta (2 Temmuz)

Akbank Sanat

03 TEM ÇAR
-
04 TEM PER
-
05 TEM CUM
-
06 TEM CMT
-
07 TEM PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

Kayıt Formu

KVKK metnini okudum, onaylıyorum.

E-Bülten'e üye olun