BİYOGRAFİ

Serhan Erkol

BİYOGRAFİ
Serhan Erkol

Müzik eğitimine İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nde klasik müzik eğitimi alarak başlayan Serhan Erkol, eğitimi süresince keman, piyano, şan, yan flüt dersleri de aldı. Eğitim hayatına devam ederken bir yandan da Tuğrul Göğüş yönetiminde olan İzmir Gençlik Oda Orkestrası’nda keman çalmaya başladı. Nefesli çalgılara ve caz müziğine olan ilgisi nedeniyle klarnet ve saksafona yöneldi.

1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü Caz Saksafon üzerine eğitim veren tek okul olarak açıldığında İstanbul’a yerleşmeye ve bu okulda okumaya karar verdi. Öncelikle bir sene misafir öğrenci olarak eğitim aldığı bölümde daha sonra saksafonla yetenek sınavlarını kazanarak bölümde burslu öğrenci olarak okumaya hak kazandı.

Bilgi Üniversitesi’nde Ricky Ford, Lawrence “Butch” Morris, Donovan Mixon, Aydın Esen, Can Kozlu, Ali Perret ile çalıştı. Ricky Ford Orkestrası, Donovan Mixon Quartet, Teneffüs ve birçok başka grup ile Türkiye ve yurtdışında çeşitli kulüpler ve festivallerde yer aldı. Bilgi Üniversitesi’nden 2014 yılında mezun olduktan sonra Fulbright Bursu ile New England Konservatuvarı, Çağdaş Doğaçlama mastır programına kabul edildi. Bu okulda Ran Blake, George Garzone, Peter Row, Jerry Bergonzi, Allen Chase, Joe Morris ve Anthony Coleman ile çalışma fırsatı buldu.

Profesyonel müzisyen olarak kariyerini sürdüren Erkol, çeşitli müzik projelerinde çalmakta ve kendi orijinal müziklerini çaldığı projeleriyle saygın müzik mekânlarında sahne almaktadır.

İlk albümü olan Motel Atm’yi 2016 yılının Aralık ayında çıkarmıştır.

Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
17 HAZ PZT
-
18 HAZ SAL
-
19 HAZ ÇAR
-
20 HAZ PER
-
21 HAZ CUM
-
22 HAZ CMT
-
23 HAZ PAZ
-
24 HAZ PZT
-
25 HAZ SAL
-
26 HAZ ÇAR
-
27 HAZ PER
1

18:00

Seminer Web3 Uygulama Alanlarından NFT

Çevirimiçi Platform – Zoom

28 HAZ CUM
-
29 HAZ CMT
-
30 HAZ PAZ
-
01 TEM PZT
-
02 TEM SAL
1

19:00

Film Akbank 20. Kısa Film Festivali Festival Kısaları Akbank Sanat’ta (2 Temmuz)

Akbank Sanat

03 TEM ÇAR
-
04 TEM PER
-
05 TEM CUM
-
06 TEM CMT
-
07 TEM PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun