Konser

Bilge Günaydın Trio

Konser
Bilge Günaydın Trio

Bilge Günaydın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı piyano bölümü eğitimini 2007 yılında tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezuniyetinin ardından Bahçeşehir Üniversitesi’nden caz alanında yüksek lisans derecesini aldı. Baki Duyarlar, Güç Başar Gülle ve Nilüfer Verdi ile çalıştı. 24. ve 25. Uluslararası Akbank Caz Festivali’nde İstanbul Gençlik Caz Orkestrası konserlerinde çaldı ve big band için bestelemiş olduğu müzikler aynı orkestra tarafından bu festivallerde seslendirildi. 2017 yılında ise İtalya’da gerçekleşen Siena Jazz Workshop’a katılarak Will Vinson, Matt Mitchell, Gerald Clayton ve pek çok değerli müzisyenle çalışma ve çalma fırsatı yakaladı. Romanya’da gerçekleşen 2017 Sibiu Jazz Festival Konserleri kapsamında trio olarak kendi müziklerini çaldı. Uluslararası müzik örgütü JMI davetiyle tam burslu olarak, 2015 ve 2019 yıllarında Norveç’te gerçekleşen Norway Jazz Improvisation Camp’e katıldı ve burada Randy Ingram, Bendik Hofseth, Per Mathisen gibi önemli müzisyenlerle çalma ve çalışma imkanı buldu. 2019’da İstanbul Caz Festivali Genç Caz finalisti olarak bu festivalde triosu ile yer aldı. “Daydreams” isimli tamamı kendi beste ve düzenlemelerinden oluşan ilk albümü, 2020 yılında Ada Müzik ve Japon müzik şirketi Inpartmaint tarafından hem dijital mecralarda hem de Japonya ve Türkiye’de dağıtımı yapılmak üzere CD olarak yayınlandı. Aynı yıl içerisinde “Daydreams” projesi ile Istanbul Caz Festivali ve Ankara Caz Festivalinde yer aldı. Piyano, gitar ve bas üçlüsü olarak çalacakları bu konserde piyaniste ait ve bu üçlüye has beste ve düzenlemelerden oluşan bir repertuar dinleyebilirsiniz.

Cenk Erdoğan 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik çalışmalarına Özel Kalamış Lisesi’nde Murat Ermutlu ile başladı. 1997 Yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik (Kompozisyon) bölümüne burslu girmeye hak kazandı. Kamil Özler, Neşet Ruacan, Şevket Akıncı ile gitar teknikleri ve ifade biçimleri, Aydın Esen, Ali Perret, Can Kozlu, Kamil Özler, Selen Gülün, Butch Morris ile caz kompozisyon ve aranje teknikleri üzerine çalıştı. 2001 yılında müzik kompozisyon bölümünü birincilikle bitirdi. 2005 yılında “Berklee College of Music”in davetiyle Boston’da perdesiz gitar ve makamlar üzerine workshoplar verdi. 2008 yılında Baykuş Müzik Bünyesinde ve Sinan Sakızlı prodüktörlüğünde ilk albümü “İLE” yi kaydetti. Çağan Irmak‘ın yazıp yönettiği “Issız Adam” adlı filmin müziklerini besteledi ve Yeşilçam tarafından verilen “2009 En İyi Film Müziği”ödülünü aldı. “Direkler Arası Seyircileri Tiyatro Ödülleri”nde “Şems Unutma” adli oyuna besteledikleri müziklerle “Özgün Tiyatro Müziği Ödülü”nü Jehan Barbur ile paylaştı.

2010 yılında Orhan Osman’ın kurduğu “Tukophony All Stars” grubu ile Trilog Gurtu ve Dominique Di Piazza ,Dave Weckl ,Eric Levy, Kai Eckhardt, Göksel Baktagir gibi dünya müziğinin önemli isimleri ile çaldı. 2011 yılında Ron Scudder’in prodüktörlüğünde ikinci stüdyo albümünü San Franciscoda Bird & Egg stüdyolarında kaydetti. Bu albümde efsane basçı Kai Eckhardt ve davulcu Jason Lewis ile çalıştı. Albüm Amerika’da Berkeley Jazz School Records etiketiyle yayınlandı. 2014’te perdesiz gitar için bestelediği solo gitar eserlerinden oluşan “Karakutu” adlı üçüncü solo albümünü yayınladı 2014’te www.fretlessguitarlessons.com perdesiz gitar eğitim sitesini açtı. Bu site dünya gitar literatürüne perdesiz gitar hakkında yapılmış ilk eğitim sitesi olarak geçti. 2015’te “Vestel” firmasının ürettiği Türkiyenin ilk Akıllı telefonu olan “Venüs” ün Ring tonlarını ve sound tasarımını açılan yarışmayı 60 müzisyen arasından kazanarak besteledi. 2015’te Sezen Aksu’nun “Sezenli Yıllar” projesinin müzik direktörlüğünü ve orkestra şefliğini yaptı. Bu projede Mustafa Oğuz, Cüneyt Özdemir, Zeynep Tanbay gibi alanında uzman isimlerle çalıştı. 2017’te Güldiyar Tanrıdağlı ve Ertan Tekin ile birlikte “Rachmaninov Anatolian Project” i kaydetti. Bu albüm ünlü bestecinin “lied” lerinin Anadolu enstrümanları ile çalınmış düzenlemelerinden oluşuyordu. Türünde yapılan tek örnek olarak klasik müzik camiasında kabul gördü. 2017’te İsveçli davulcu Mehmet İkiz ile kurdukları duo ile “Lahza” isimli albümü yayınladı. Tamamen doğaçlama kayıtlardan oluşan bu albümle ikili bir çok ülkenin caz festivallerinde yer aldı. 2018’te “ Fermata “ isimli albümü yayınladı. Bu albümde besteci ve prodüktör kimliğini daha fazla ortaya koymaya çalışan sanatçı perdesiz gitarın sınırlarını ilerletmek gayesi ile yazdığı müziklerini kaydetti. 2019’da International Guitar Night projesine davet edildi ve Luca Satricagnoli, Antoine Boyer ve Samuelito ile 50 konserlik Avrupa ve Amerika turnesini gerçekleştirdi. 2020’de International Guitar Night 20th Aniversary turuna 2. kez davet edilen sanatçı, Mike Dawes, Jim Kimo West, Olli Soikkeli ile 33 konserlik Amerika turnesini tamamladı.

Sanatçı gitarist olarak yurt içi ve yurt dışı konserlerine çeşitli projelerle devam etmekte, diğer yandan albüm prodüktörlüğü ve film müziği besteciliği yapmaktadır.

Ozan Musluoğlu 2000 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik bölümüne burslu olarak girdi. 2001 yılında kontrbas eğitimine Volkan Hürsever, James Lewis, Kürşat And nezaretinde devam etti. Marc Johnson, David Friesen, Dominique Lemerle, Robert Balzar ve Dwayne Burno gibi ünlü kontrbasçılarla workshoplar yaptı. Rec Jazz etiketi ile 2009 yılında ilk albümü "Coincidence"ı çıkardı. 2011 yılında ikinci albümü "40th Day"i Equinox Music etiketiyle çıkardı. Yine bestelerden oluşan bu albümde trompette Jeremy Pelt, tenor saksofonda JD Allen, piyanoda Danny Grissett ve davulda Darrell Green yer aldı. 2012 yılında üçüncü albümü "My Best Friends Are Pianists"i Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli 12 caz piyanistiyle birlikte kaydetti ve yine Equinox Music etiketi ile çıkardı. 2009 - 2017 Arası sekiz yıl boyunca her cuma akşamı TRT Radyo 3’te yayınlanan “Caz Saati” isimli radyo programını hazırlayıp sundu. 2015 yılının şubat ayında ise, son albümü “My Best Friends Are Vocalists”i Sony Music etiketiyle piyasaya çıkardı ve bu albüm aynı yıl Itunes tarafından yılın en iyi caz albümü seçildi. Joy Voeth ”I Wish You Love”, Kenan Doğulu “Ihtimaller” albümlerinin prodüktörlüğünü yaptı ve kontrbasları çaldı. Ozan Musluoğlu, çalışmalarına Serkan Özyılmaz’ın şefliğini yaptığı TRT Bigband’in kontrbas sanatçısı olarak devam etmektedir.

15 Nisan 2021 Perşembe 18:00

Akbank Sanat Youtube

Tüm Program
Bizi Takip Edin
TR EN
Etkinlikleri etiketlere göre filtreleyin
28 KAS PZT
-
29 KAS SAL
-
30 KAS ÇAR
1

18:30

Seminer Tasarım Hayatın Neresinde?

Akbank Sanat

01 ARA PER
-
02 ARA CUM
-
03 ARA CMT
2

13:00

Çocuk Kiwi ve Strit Animasyon Filmleri

Akbank Sanat

15:00

Çocuk Kevin Spencer ile Sihirbazlık Gösterisi

Akbank Sanat

04 ARA PAZ
-
05 ARA PZT
-
06 ARA SAL
-
07 ARA ÇAR
1

18:30

Söyleşi Digital Serendipity: Sanatçı Konuşmaları Serisi - 1

Akbank Sanat

08 ARA PER
1

18:30

Seminer Tarihsel Ontoloji Olarak Kritik - Ferda Keskin

Akbank Sanat

09 ARA CUM
-
10 ARA CMT
2

12:00

Çocuk Gizli Hazine

Akbank Sanat

15:00

Çocuk Aridu - İnteraktif Çocuk Oyunu

Akbank Sanat

11 ARA PAZ
-
12 ARA PZT
-
13 ARA SAL
-
14 ARA ÇAR
-
15 ARA PER
-
16 ARA CUM
-
17 ARA CMT
1

15:00

Tiyatro Peter Pan ve Varolmayan Ülke

Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi

18 ARA PAZ
-

Etkinliği takviminize ekleyin

E-Bülten'e üye olun